15. September 2006

Záložky na Google Homepage

Tak nám (mne) Google zasa na ráno pripravil jedno prekvapenie. Keď som naštartoval svoju Google Homepage prívitali ma tam záložky (taby).

Samozrejme, že som vám to “skrínšotol”, keďže vidieť je niekedy viac ako stokrát počuť či čítať.

Nezabudnite podrobne preskúmať náhľad do môjho Inboxu.

Tak, takto nejako to asi vyzerá. Samozrejme, na prvý krát tam máte iba záložku Home a odkaz na Add a tab, Bookmarks, to už je moje vlastné.

Prepínanie medzi záložkami nie je hyper super rýchle, ale stále je to veľmi fajn. Jednotlivé záložky sú farebne oddelené (napríklad druhá je zelená). A na každú z nich si môžete samozrejme pridávať, organizovať a odoberať obsah, tak ako zvyčajne – Drag and drop-om. Drag and drop-ovanie obsahu medzi oknami tiež funguje.

Priznám sa, že aj keď som sa so svojím obsahom dokázal pomestiť na titulku, podobnú funkciu som uvítal. Najmä keď niečo podobné mal už pred časom Live a Google nie ;-)

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [2] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. no aspon v tomto pripade to nie je nic nove, hodne podobnu technologiu priniesli netvibes.com (http://netvibes.com), kde je to plne na baze WYSIWYG a o nieco podobne sa momentalne snazi aj Windows Live! kde je to ale typicky Mrkvosoftne presprievodcovane a bezprostredne nepouzitelne.

  Osobne som ale jednym z tych, ktori v lepsom pripade domovsku stranku Google search nepouzije vobec (Search panel vo firefoxe rulez), alebo vidi iba tu strohu a brutalne ucelnu stranku Google Search, ktora sa natiahne za par okamihov a neobsahuje nic zbytocne.

  Inu som jednym z tych, ktori krom Google Search ostatne jeho sluzby nevyuzivaju.


  ventYl    Sep 15, 12:04    #
 2. [1] Aha, ten netvibes.com som nepoznal. Ale je jasne, ze ani zo strany Microsoftu ani zo strany Google taketo nieco nie je revoluciou. No aj Live aj Google (Homepage) ma svojich priaznivcov.

  Samozrejme, Google je uz dost velky na to, aby si ty uz jeho ostatne sluzby nepouzival ;-)


  faster    Sep 16, 08:21    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.