20. August 2010

Tutoriál 5 kúskov kódu: #5 Zdieľanie na Twitter aka "Tweet this"

Kto dnes nie je na Facebooku či Twitteri ako by ani nebol. Ja tiež som, a preto som. A vždy, keď nájdem niečo zaujímavé, hneď to niekam zdieľam. V tomto jednoduchom návode sa chcem podeliť o pár kúskov kódu, ktoré vám pomôžu rýchlo zdvihnúť hodnotu webu či blogu.

V poslednej časti tutoriálu prepojíme skracovanie URL pomocou bit.ly a umožníme priame zdieľanie na Twitter už aj so skrátenou URL.

Vybral som 5 populárnych služieb, ktoré som sa rozhodol použiť aj na svojom webe. Tutoriál teda v praxi vidíte práve tu.

  1. Pekná typografia s Google Font API
  2. Facebook like gombík
  3. Zdieľanie na Facebook
  4. Skracovanie pomocou bit.ly API
  5. Zdieľanie na Twitter aka “Tweet this”

Práve v čase, keď som minulý týždeň pripravoval tento článok Twitter sprístupnil vlastný gombík na zdieľanie aj so skracovaním URL cez t.co. Týmto nám všetkým prácu zjednodušili takže posledná časť tohto 5 dielneho tutoriálu bude naozaj krátka.

Odkaz pre zdieľanie na Twitter aka “Tweet” gombík

Originál ‘Tweet’ gombík alebo odkaz si viete vygenerovať tu. Podobne ako pri Facebook Like gombíku si môžete zvoliť nejaké formátovanie a napríklad to, či sa má zobraziť počet twitnutí alebo nie.

Vygenerovaný kód vyzerá jednoducho:

<a href="http://twitter.com/share" class="twitter-share-button" data-count="horizontal" data-via="<DOPLNTE_VAS_UCET>">Tweet</a><script type="text/javascript" src="http://platform.twitter.com/widgets.js"></script>

Ten len vložte do vašej šablóny a máte hotové!

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku  rozbaliť ↓ zbaliť ↑


Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.