10. May 2006

Songs of my heart - "Moje srdcovky"

Dnes som vďaka Tomášovmu príspevku postrehol, že zatiaľ, čo som sa ja učil na zápočtovky, po našej blogosfére sa začala šíriť ďalšia reťazovka.

Jej pôvodcom je tentokrát #MaYo a jej názov je Songs of my heart, ktorý som ja sám pre seba prebásnil ako Moje srdcovky.

Čo ma naozaj potešilo, je fakt, že reťazovka sa tentokrát dostala ku mne už priamo od pôvodcu. Čím ďalej tým lepšie. Pri ďalšej reťazovke sa mi stane, že štafetu dostanem ešte pred jej rozbehnutím ;-)

Tak teda moje srdcovky, alebo songs of my heart...

Vopred sa ospravedlňujem, ale je dosť pravdepodobné, že u mňa neuvidíte číslovaný zoznam s desiatimi miestami. Zoznam však istotne bude a istotne to bude zoznam mojich skutočných favoritov. A určite sa u mňa prejaví aj značná žánrová rozmanitosť.

Pusťme sa teda do toho:

 • Momentálne určite vedú moje najobľúbenejšie soundtracky. Tými sú soundtracky ku filmom Starsky and Hutch, Pulp Fiction, Snatch (tieto sú fakt famózne, tie prvé dva naj), potom Kill Bill a iné, podobné. Najnovšie medzi ne patrí aj soundtrack k “O Brother, Where Art Thou?”.
 • Na druhom mieste Teraz síce váham, ale keďže to nie je úplne podľa poradia (len tak trochu) hodím sem proste ďalšie. Svoje miesto v mojom srdci má hudba 30-tych rokov 20-teho storočia. Teda najmä swing. Moju počúvateľskú vášeň k tomuto štýlu podnietila hra Mafia a kompilácia pesničiek z tejto PC hry je stále mojím najobľúbenejším celkom prezentujúcim ho.
 • Elvis je kráľ. To sa proste nedá. Zbožnujem Elvisa. Perfektné ;-)
 • Na doplnenie rozmanitosti – Beastie Boys. Títo priekopníci čiernej hudby interpretovanej bielimi ľuďmi si u mňa našli svoje pevné miesto. Najobľúbenejšie “songy” sú asi Get It Together, Sabotage a úžasná, inštrumentálna Sabrosa z albumu Ill Communication
 • Od “čiernej” hudby však ešte neodchádzajme. Prichádza (skoro som zabudol) hviezda RnB – Alicia Keys. U mňa teda tou hviezdou určite je. Alicia patrí k tým interprétom, ktorých nahodím to XMMS a počúvam aspoň týždeň ;-)
 • Myslím, že týmto sa už blížime k tým, bez ktorých by som prežil. Tie vyššie, na tých som úplne závislý. Tieto ma “len” rozradostňujú. Takže, predstavujem vám Black Eyed Peas. Hudba, ktorú robia je krásne rozmanitá, neopakujú sa a raketovým tempom chŕlia jeden album za druhým.
 • Z domácich, napríklad IMT Smile, No Name, alebo Peha, ktorí sa tešia mojej priazni. Ich albumy však doma nemám, sú ich plné rádiá a to mi akosi stačí.
 • Pre zmenu niečo zahraničné, čo stojí za zmienku – Wyclef Jean. Váham, či by nemal ísť vyššie. Zrejme aj áno. Ale už sa mi nechce to tu rekoncipovať.
 • Teraz tuším ešte dve a bude ich desať. Tento deviaty bod teda zasvätím, všetkým, ktorých som nespomenul a ich hudba sa raduje mojej obľube…
 • A na záver.. Jazz. Mám rád džez. Neskutočná inštrumentálna hudba lahodí mojmu sluchu. Tu však nemám asi žiadneho obľúbeného interpreta.

Tak a máme vybavené. Ešte raz sa ospravedlňujem, všetkým, na ktorých som zabudol a všetkým, ktorí vo vašich očiach môžu skončiť na nižšej pozícii ako sú v skutočnosti v mojom srdci.

Ešte príjemná povinnosť – štafeta. Tú losovaním vyhrávajú:

Som na vás zvedavý.

Zároveň týmto ďakujem všetkým zúčasteným a prajem príjemný deň.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [8] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. Jazz je pekná hudba, hlavne rozmanité koncertové improvizácie.

  Tiež sa mi páči akási fúzia elektronickej hudby a jazzu (inak elektronicku hudbu neznášam).


  Jozef Benko    May 10, 10:19    #
 2. [1] To hej, naživo si to vychutnať je fakt paráda. Má to atmosféru.


  faster    May 10, 10:22    #
 3. jeda tolik retezovek, to abych si zalozil zvlastni sekci

  BTW: http://www.error414.com/clanek_232.html


  — error414    May 10, 11:21    #
 4. [3] Jasne, uz si spominam. Tak fajn a chystaj dalsiu ;-)


  faster    May 10, 11:24    #
 5. som velmi rad ze pocuvas jazz. ja som stary milovnik jazzu a ked bude nejaky koncert v po tak ta samozrejme pozvem :)
  a dik za štafetu


  smate    May 10, 15:01    #
 6. Pozvanie prijimam. Na oplatku, ked vynajdem stroj casu, tak ta vezmem do roku 1937 alebo do cias Elvisovych :)


  faster    May 10, 15:03    #
 7. I love Jazz…Dixieland is the best…I just love it. A potom este Luis Armstrong, BB band dixieland a take podobne kusky…


  s3g    May 28, 08:21    #
 8. Vyzera to, ze jazz ma viac zastancov a fanusikov nez som prepokladal :)


  faster    May 28, 17:22    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.