28. March 2006

RSSAd - reklamná výmena článkov - prakticky

Pred pár dňami som oznámil svoj objav. Predmetom tohto objavu bol RSSAd, to jest nový výmenný reklamný systém. Ako som spomenul, hlavnou odlišnosťou tohto systému je, že predmetom výmenytitulky vašich článkov. Váš web teda potrebuje RSS export príspevkov. Do svojho dizajnu niekam potom zakomponujete kód, ktorý bude komunikovať s RSSAd a na vašom webe sa budú na základe relevancie zobrazovať odkazy na články ostatných ľudí v systéme (a samozrejme aj naopak). Odkaz na spomínaný článok: RSSAd – reklamná výmena článkov.

Teraz sa na RSSAd pozriem tak trochu z bližšia a prakticky, už ako užívateľ a zainteresovaný človek.

Registrácia

Keď som na RSSAd narazil hneď som sa zaregistroval a zatiaľ, čo som čakal na schválenie registrácie, napísal som krátky príspevok ako predstavenie tohto systému. Myslím, že ešte v ten deň mi prišiel krátky a milý mail od Acciho o potvrdení registrácie.
Registrácia prebieha manuálne (najmä preto, aby sa do systému dostali len fakt vhodné blogy), aj text, ktorý bol obsahom toho mailu bol písaný priamo Accim. Celkom sa mi to páčilo, pretože to vytvorí taký osobnejší pocit z toho celého okolo RSSAd a tiež to je akoby prijanie do komunity.

Administrácia

Tak som sa teda bežal prihlásiť a pozrieť sa čo administrácia môjho RSSAd ponúka. Čo ma privítalo vyzerá asi takto:

Administrácia systému RSSAd.

Jednoduchá orientácia v administrácii vás určite nenechá “na holičkách”, na hlavnej stránke vášho prihlásenia môžete komfortne čítať novinky o tom, čo sa na RSSAd mení, opravuje, alebo čo sa už opravilo.
Ďalej potom môžete vidieť svoje štatistiky, ktore pozostávajú z čísla celkových zobrazení RSSAd, počet zobrazení na vašej stránke, percento, ktoré takto tvoríte a informáciu o tom, koľko ľudí z vášho webu do systému odišlo a koľko ľudí prišlo na váš web práve pomocou RSSAd. U mňa tieto čísla nie sú nijako závratné, ale páči sa mi sledovať ako sa to hýbe a čo sa vlastne deje.
Tretou položkou sú “Vaše články”, kde vidíte prehľad všetkých vašich článkov (podľa titulky, ktoré systém eviduje) a číslo pri každom z nich, ktoré by malo znamenať koľko ľudí klikno na konkrétny článok.
Štvrtou položkou sú kódy, ale tým sa budem venovať v ďalšom odstavci.

Kódy

Na výber máte dve, vlastne tri možnosti ako umiestniť RSSAd na svoj web. (Tá tretia môže byť akákoľvek, ale musíte si ju dohodnúť s Accim.)
Ako taký kód vyzerá sa môžete pozrieť, aj keď nie ste prihlásený či registrovaný, na vloženie takéhoto kódu samozrejme musíte mať registráciu.

Prvou takouto možnosťou je samozrejme Javascript. Niekoľko riadkový js, s ktorým som ja osobne zatiaľ žiadne problémy sa mi videl vhodnou voľbou. V samotnom kóde, ktorý vkladáte si možete nastaviť kódovanie a počet zobrazovaných odklikov (cudzích príspevkov). Položku ID neodporúčam meniť ;-)

Druhou možnosťou je flexibilné *PHP. Na vašom webe musíte mať podporu PHP a potrebujete si ešte stiahnuť knižnicu rssad.php. Tú samozrejme nájdete na webe systému. Nastavovačky sú tuším podobné. PHP má však oproti javascriptovej verzii tú výhodu, že aj keď s tím strávite o minútku viacej času, reklama sa zobrazí aj v prehliadači trebárz lynx. Prehliadač návštevníka vašej stránky nemusí podporovať alebo mať zapnutý javascript.

To, čo sa potom generuje, je celkom slušný, valídny XHTML kód. Pod celkom slušný myslím, slušne prispôsobiteľný.

RSSAd v akcii

Ako RSSAd vyzeral po vložení kódu na mojom webe, môžete vidieť na tomto screenshote. Ja som si ho s Acciho zvolením mierne upravil, skryl som ikonku, namiesto nej uviedol odkaz. Acci ma potešil – na ikonke vôbec netrval a s odkaz bol myslím spokojný. Taktiež prisľúbil, že sa postará a ten kus češtiny v kóde, aby to vyzeralo ako doma aj na slovenských blogoch.

Kód pre skrytie ikonky.

.rssadico {display:none;}

Osobne, sa mi veľmi páčil jeho prístup, vymenil som si s ním niekoľko mailov (asi 9). A keď sa mi páči prístup admina, páči sa mi aj systém, ktorý adminuje. Aj preto má RSSAd moje sympatie a moju podporu.

Ja vám teda tento systém odporúčam, no nepremnožte sa tam, nech to ostane také komorné ;-)

Veľa šťastia s RSSAd.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [6] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. Ja se regnul a zatim me neschvallili, tak cekam


  — error414    Mar 28, 18:17    #
 2. “text, ktorý bol obsahom toho mailu bol písaný priamo Accim.”
  No jo, nechtělo se mi generovat nějaké automatické texty ;)

  Jinak děkuji za napsání kladné recenze na RSSAd


  Acci    Mar 28, 18:30    #
 3. Kladnej, kladnej, nemas za co Acci, rad spravim trochu reklamy a oboznamim svet ;-)

  Mimochodom, mal som este jeden odstavec, ale nevedno preco uz mi to odsekavalo z konca, ako by to bolo pridlhe. :-/ Divne. Este som sa s tym nestretol, mozno nejaky Textpattern bug, alebo co.


  faster    Mar 28, 18:33    #
 4. [1] Zkusím to nějak popohnat :D


  Acci    Mar 28, 19:09    #
 5. [1] + [4] Parada ;-)


  faster    Mar 28, 20:42    #
 6. Len som este chcel spomenut, ze tak ako som si skryl ikonku, som skryl aj ten cesky napis “Pisou jini”.

  .rssad h3 { display: none; }
  faster    Mar 29, 13:37    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.