4. January 2007

Príbehy putujúceho vreca - exkluzívne z východu Slovenska

Dostali sme správu, že v tomto období sa vrece zdržiava na východnom Slovensku, konkrétne v Košiciach. Promptne sme tam poslali náš najlepší spravodajský tým, aby to preskúmal a… Ale vlastne, čo to trepem, vrece už pár dní nosím vo svojom batohu. A ako sa nám vrece má?

Po tom, čo známe Depiho vrece strávilo vianočné sviatky u blogdonovcov, spoločenský Silvester vrece oslávilo v prítomnosti košickej blogerskej elity (rozumej mňa ;-). Z nášho tajného zdroja sme sa dozvedeli, že vrece ešte niekoľko dní pobudne vo východoslovenskej metropole a odtiaľ si to namieri priamo do tretieho najväčšieho mesta Slovenska – do Prešova.

Cesta zo Stupavy (Braňo ho poslal prvou triedou) bola aj napriek veľkej vzdialenosti a viacerým nájazdom militantných skupín benkistov a prievanistov pomerne bezproblémová.

Moja neter, Ninka, užasnutá populárnym vrecom

Vrece zož(r)alo skutočný úspech

Očakávaný príchod vreca (poštou) spôsobil toľko rozruchu ako nikto nečakal. Moja rodina a blízky vrece prijali s úžasom a rešpektom a ihneď mu vyjadrili tie najhlbšie sympatie. Moja neter sa do vreca okamžite pustila a takmer celé ho spásala – odradila ju až príchuť banskobystrickej fixy (dobre, Mišo, dobre).

V nasledujúcich dňoch vrece prijímalo viaceré audiencie (obdivovať bola aj to-thee) a samo uskutočnilo niekoľko návštev. Pri jednej z nich sa zoznámila s vychytením košickým grafikom (samotný kane, ak náhodou neviete) a natoľko sa spolu zbížili, že vrece sa rozhodlo stráviť víkend v kavečanskej vile kejnovcov (nie, nevolajú sa tak priezviskom).

Počas víkednu bude vrece oddychovať a užívať si popularitu a začiatkom ďalšieho týždňa sa zúčastní na oficiálnej odovzdávacej ceremónií (za účasti blogerov kane, faster a smate) kane a faster slávnostne zveria vrece smatemu. S ním sa vrece vyberie do akademického mesta Prešova. V kuloároch sa povráva, že odtiaľ sa vrece vyberie na Liptov.


Vrece a knižka Reštaurácia na konci vesmíru od Douglasa Adamsa

Och, aké je veľké!

Už len doplníme, že vrece sa počas pobytu v Košiciach zúčastnilo na súťaži blogerských putovných vriec – kde sa, ak inak, umiestnilo na samozrejmej prvej priečke – a pri tom boli vyfotené isté zábery. Nikto totiž presne nevie, koľko vrece meria. Väčšinou sa nosí poskladané, aspoň sčasti. Na exkluzívnej fotografii, ktorú sa nám podarilo získať, môžete vidieť vrece v porovnaní s knižkou Douglasa Adamsa – Reštaurácia na konci vesmíru. Myslím, že to je historicky prvý záber, ktorý hovorí niečo o presnej veľkosti vreca.

Pozn: V tunajšom kraji je knižka Douglasa Adamsa zo série Stopárovho sprievodcu galaxiou veľmi presným meradlom (ja napríklad meriam necelých deväť reštaurácii). Ak ide o veľmi nepresné merania, je jedno, ktorý diel zo série použijete. Inak sú známe tieto rozmery:

 • Stopárov sprievodca galaxiou – 19,00 centimetra
 • Reštaurácia na konci vesmíru – 19,23 centimetra
 • Život, vesmír a všetko – 19,14 centimetra
 • Zbohom a ďakujeme za ryby – 19,19 centimetra
 • Zväčša neškodná – 19,25 centimetra

Všimnite si, že veľkosť s každým dielom celkom rovnomerne rastie. A samozrejme, výnimka potvrdzuje pravidlo, tak sú tam tie výnimky hneď dve a ten rovnomerný nárast hodnôt tiež nie je až taký rovnomerný – išlo totiž o to, aby to bolo nejaké poriadne pravidlo.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [10] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. este teraz sa smejem.
  super si to napisal


  smate    Jan 5, 06:21    #
 2. sory za oftopic, ale teraz nemozem pisat mejly. kukni na toto: http://cmsreport.com/node/571 :) myslim ze mas rad take “multiblogerske vyzvy” :)


  charon    Jan 5, 09:29    #
 3. vyborne napisane, ohromne som sa pobavila.
  ja osobne meriam restauracii nieco cez osem.


  — to-thee    Jan 5, 11:28    #
 4. [1], [3] Dakujem, dakujem :)

  [2] Odpustam a k tej vyzve – na to som asi primlady. Ked ja som robil prve stranky uz aj existovali nejake technologie, akurat som ich este nevedel pouzivat a pod. Ale prve stranky som mal niekde na webparku, szm, miesto.sk a pod :) Chcel by som este niekde nejaku vylovit. V nejakom archivatore ich neviem ci najdem.


  faster    Jan 5, 12:27    #
 5. Vynikajúco, strhujúco a bránicu trhajúco napísané : – D.

  Vrece je teda dosť veľké. Hádam sa každou cestou nezväčšuje, ako tá spomínaná päťdielna trilógia ;-).


  Pjotr    Jan 5, 13:24    #
 6. [5] Znovu dakujem za tvoje ocenenie ;-)

  Btw, jasne, ked ti vrece dojde, budes vediet do neho zabalit aj postara :)


  faster    Jan 5, 16:51    #
 7. Faster, bude sranda : – D. Azda dovtedy dokončím Sieťook. Ak nie, bude to najosamotenejší článok na webe vôbec ; – ). Dovtedy ale času.

  Ozaj, skúšal si aj, koľko sa doň vmestí reštaurácií?


  Pjotr    Jan 5, 18:58    #
 8. [7] No to som neskusal. Nemam tolko restauracii :) Este aj ked som seba meral sekol som sa. Meriam viac nez devat restauracii, nie necelych devat :)


  faster    Jan 5, 19:07    #
 9. Clanok je supa, mne sa tam paci ta mala neter, aj to je celkom dobre prirovnanie, ake je vree velke i ked ho tam tiez neni cele vidno. Ale pekne! Keby mam vyhlasit sutaz o najkrajsi a najvtipnejsi vrece post tak by si vyhral :) (dufam, ze nechces aj ty nejaku odmenu ako naposledy Miso Slancik, ked schytal toto vrece :D)


  depi    Jan 5, 19:08    #
 10. [9] Depi, dakujem :) Rad sa budem pretekat o najvtipnejsi post aj inokedy :) Btw, ked vymyslis nejaku odmenu, prijmem (len vrece by uz bolo asi trochu otrepane) ;-)

  Btw2, to dieta (a sucasne vrece) bolo dost zlozite odfotit, uplne sa tam metala, taka bola zaujata :)

  A ohladom netere upovedomim brata, ze si sa o nu zaujimal.


  faster    Jan 5, 19:12    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.