4. July 2006

Pozývam vás do mojej čítačky, alebo o fasterovi a Google čítačke

Časy sú teraz zlé, Internet zíva letnou prázdnotou (vyzerá ako normálna prázdnota, akurát naviac jas monitora prebíja pečúce letné slnisko) a u mňa to miestami tiež nebude inak. Tak vás na ten čas (minimálne na čas mojej počítačovej prítomnosti) pozývam na návštevu do mojej RSS čítačky.

Pre rýchločítačov: čítajte len to, čo je boldom a potom skočte na oblasť označenú pointa tagom.

Táto pozvánka je spojená s tým, že som sa ako bloger kompletne presťahoval do miestami-trošku-ťažkopádneho Google Readera. Inú čítačku už nepoužívam, svoje zdroje som si nahádzal tam a tam si ich aj spravujem. Najväčšia výhoda, ktorá ma presvedčila o celkovej výhodnosti tohto počinu je to, že môžem mať svoju čítačku so sebou všade, kde je Internet. Ale poďme k samotnej pozvánke.

Aj napriek miernemu nezvyku, alebo inému prístupu Googlu k tomuto produktu, čo spôsobilo to, že Google Reader vyzerá ako RSS čítačka iba na prvý pohľad, som sa v nej nejako udomácnil a už si veselo svoje zdroje čítavam.

Pokiaľ chcete vyskúšať Google Reader z dôvodu podobného tomu môjmu, odporúčam. Nahodil som si ju aj na Google Homepage a mám to všetko poruke. Je to veľmi handy. No nehľadajte v nej niečo ako klasické priečinky a v nich “súbory” (jednotlivé exporty), iba ak vzdialene.

Čo ma však na Google čítačke teší sú tie klasické Google vymoženosti a výmysly. Jedným z nich je zdieľanie vašich zdrojov pomocou oštítkovania (label) a poslania tohto štítku na zdieľanie (share). Samozrejme, nesmú chýbať ohviezdičkované položky (starred items). Tie môžete tiež zdieľať.

A tu už sa dostávame k samotnej pointe tak na chvíľu odbočím a ešte vás ponaťahujem…

Čítali ste už, čo písal Jiří Bureš o návšteve poisťovacieho agenta u nich doma? Fakt, nie? No to si musíte prečítať. Noazaj, priam brilantné. Ja som sa teda skvele pobavil. Ach, prepáčte, zdržiavam? Už, už, idem ďalej.

....

Skoro som zabudol, tu je odkaz na ten skvelý článoček o pojisťovákoch u Burešovcov.

...a naspäť ku Google čítačke a k tomu, čo som vlastne chcel povedať. Čo som to vlastne chcel povedať? Hm, zdieľanie.. Aha, jasné!

<pointa>

Počas môjho dňa stráveného pri počítači s Internetom a RSS čítačke prechádzam všetky príspevky a tie najzaujímavejšie, najvtipnejšie, najprínosnejšie a iné naj- si zahviezdičkujem a tie potom môžete nájsť v exporte výberu zaujímavostí z mojej čítačky.

Takýto výber môžete vidieť aj tu naľavo na fasterovi pod “z mojej čítačky”, alebo si môžete uchmatnúť vlastný RSS kanál (každý má svoj vlastný, lebo je iba jeho), prípadne tieto novinky čítať cez webové rozhranie Google Readera.

Tu je teda RSS kanál zaujímavostí z mojej čítačky a na tomto odkaze nájdete webové rozhranie s tým istým kanálom.

</pointa>

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [10] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. Pointa tag je skvely vynalez!! :)


  Bystro    Jul 4, 10:08    #
 2. [1] Dakujem. Tusim si to dam patentovat, alebo nieco :)


  faster    Jul 4, 10:50    #
 3. Ako to presne funguje? Jednoducho označíš v Google Reader článok a ten sa automaticky exportuje na tvoj blog (alebo presnejšie jeho názov)?

  Pointa tag je naozaj chytrá vec, viem si to normálne predstaviť ako oficiálny tag :)


  Jaro    Jul 4, 16:53    #
 4. [3] Jaro, myslis toto co mam naboku na fasterovi? Ono to vie exportovat (vlastne zdielat) na zaklade labels, pricom taky virtualny label su aj tie hviezdickovane. Das si label zdielat, da ti to niekolko moznosti (webove rozhranie, RSS zdroj, alebo takyto “web clip”). Pri tom web clipe si vies nastavit nejake zakladne veci a ono ti to vypluje kod, ktory vlozis na stranku a hotovo. (To si chcel? :)

  A dik za ocenenie vynalezu :-)


  faster    Jul 4, 17:00    #
 5. Presne to som chcel, vďaka za vysvetlenie :)


  Jaro    Jul 4, 17:29    #
 6. [5] NZ, som rad, ze som mohol pomoct :)


  faster    Jul 4, 17:32    #
 7. hehe… ... super… skus napisat na w3c alebo kto to spravuje.. a prehliadace by tento zatagovany text zobrazovali ako cerveny a blikajuci… :)


  — kane77    Jul 4, 19:08    #
 8. [7] Dakujem. ..no neviem, ci niekto z nas tuzi po comkolvek cervenom a blikajucom :)) Ale inak som uz nad tym premyslal ;-)


  faster    Jul 4, 19:36    #
 9. ono toho na internetu vazne moc neni, asi je to ze je venku tak hezky


  — error414    Jul 7, 06:24    #
 10. [9] No, aj ja sa chystam na prazdniny :)


  faster    Jul 7, 14:43    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.