22. February 2006

Nezobrazuje sa mi výmenná textová reklama alebo zmeny v systéme textem.cz

Ako hovorí obsiahly nadpis a ako ste si možno aj sami všimli na miestach, kde ste predtým videli reklamu cez textem.cz, sa teraz nič nezobrazuje. Aspoň také niečo sa prihodilo mne a všimol som si to aj na ďalších weboch.
Snažil som sa prísť na to, kde je problém a nakoniec som vypátral, že problémom boli zmeny vykonané na textem.cz. Konkrétne sa zmenil kód pre vašu reklamnú pozíciu.

Systém textovej reklamy textem.cz slúži na výmennú reklamu, teda niečo za niečo. Vy na svoj web umiestnite reklamnú pozíciu, a vami vytvorená kampaň sa v prípade úspechu vašej pozície bude zobrazovať na cudzích weboch.
Ja tento systém používam odkedy sa o ňom zjavila na Profiblogu a zároveň som ho tam videl “v akcii”. Samozrejme, som sa hneď zaregistroval, vytvoril si kampaň, pozíciu a umiestnil kód na svoj web.

Problém vznikol včera večer, keď sa na mojej pozícii prestala zobrazovať reklama.

Nakoniec som prišiel na to, že sa zmenil kód pre zobrazovanie.

Pôvodný kód vyzeral asi takto:

<script type="text/javascript" src="http://textem.cz/reklama.php?id=165"></script>

Ten nový vyzerá asi takto:

<!-- textem.cz - start //--> <div id="blok-textem.cz"></div> <script type="text/javascript" id="textem.cz"></script> <script type="text/javascript"> if(window.addEventListener) { window.addEventListener('load', loadTextemAd, true); } else if(window.attachEvent) { window.attachEvent('onload', loadTextemAd); } else { loadTextemAd(); } function loadTextemAd() { document.getElementById('textem.cz').src = 'http://textem.cz/reklama.php?id=165'; } </script> <!-- textem.cz - end //-->

Určite ste si všimli, že tento nový kód je pomerne robustnejší, zato však by mal riešiť problém s dlhým naťahovaním stránky s reklamou.

Choďte teda na textem.cz, prihláste sa a zoberte si svoj nový kód.
A keď už tam budete, nahoďte si aj kľúčové slová pre vašu pozíciu, ktoré teraz fungujú naozaj celkom pekne (teda aspoň ich administrácia ;-)

Okrem toho textem.cz má už aj vlastný RSS kanál, ak chcete zostať informovaný odporúčam pridať do čítačky. Tu je jeho adresa.

Veľa šťastia s výmennou reklamou prajem.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [6] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. Take jsem dumal proc se me reklama nezobrazuje hodilo by se upozorneni pri prihlaseni na ucet.

  Tento system je mlady a jsem rad ze jsem ho poznal hned v jeho zacatku a mohu prispivat pri jeho zdokonalovani.

  BTW: Hodil by se take navod jake pravidla jsou na zobrazovani podle klicovych slov a podobne.


  — error414    Feb 23, 10:35    #
 2. Hej, system je mlady a vyzera vcelku nadejne. Presne ako hovoris, napriklad tie klucove slova, zadal som si ich, to je pekne, ale neviem ako funguju.

  Okrem toho som si vsimol, ze ked sa mi zobrazovala reklama na dvoch miestach, teraz sa uz zobrazuje iba na jednom mieste. To druhe je nevedno preco ignorovane. A to som si aj nastavil pocet pozicii na mojej reklamnej pozicii na dve. A nic.


  faster    Feb 23, 11:48    #
 3. Ty keyword take nevim presne jak funguji ale mam podezreni.

  To nastaveni vice pozic funguje jen pokud je v systemu dostatek inzeratu s kliky.


  — error414    Feb 23, 19:40    #
 4. Mne teraz trochu vadi, ze ked dam na stranku dve pozicie, stranka uz nebude XHTML validna, pretoze tie bloky su identifikovane podla id a jedno id moze mat iba jeden blok (div). Pri dvoch poziciach, vzniknu dva bloky s rovnakym id a to sa validatoru nepaci :-(

  Aj som rozmyslal, ze si spravim PHP skript, ktory by prevzal obsah reklamy a umiestnil tam kam treba, aby to bolo validne, ale zrejme by sa prejavili problemy s dlhym nacitavanim, ktore teraz riesi ten javascript.


  faster    Feb 23, 21:05    #
 5. vypda to jinak?? omezuje to funkcnost?? Tak nemusite dve stejne ID resit


  — error414    Feb 25, 09:39    #
 6. Uz to vyriesili oficialne. Existuje novy kod, ktory umoznuje dat na svoj web viacero pozicii a ich IDcka nekoliduju. Velmi pekne sa ten system vyvija.


  faster    Mar 5, 19:47    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.