1. May 2007

iGoogle - domovská stránka, vlastné gadgets

iGoogle je najnovší názov pre vašu personalizovanú domovskú stránku od Googlu na http://google.com/ig. Okrem písmenka ‘i’ a neustále pribúdajúcich vlastností (záložky, témy, ..) je k dispozícii už aj nástroj na rýchle a pohodlné vytváranie vlastných gadgets pre vašu domovskú stránku (snažil som sa nájsť slovenský ekvivalent, ale zatiaľ sa nepodarilo)..

Na stránke Make your own gadget si vytvoríte svoj vlastný gadget (zase tie gadgets).

V princípe máte k dispozícii niekoľko preddefinovaných typov, tzv kontainerov, ktorým môžete dať vlastný obsah. Takto si môžete na svoju stránku umiestniť vlastné fotografie, video, odpočítavadlo a pár ďalších.

Takýto vami vytvorený gadget sa potom môže zjaviť v databáze všetkých gadgets pre iGoogle, kde si ho ľudia budú môcť sami zvoliť alebo ho môžete poslať mailom vašim priateľom (alebo si ho nechať len pre seba).

Toto samotné asi nebude nijako prevratná vec, spomínam to snáď len kvôli tomu, aby bolo vidno, že personalizovaná domovská stránka, teda odteraz už iGoogle, je ďalšia služba, na ktorej Google pracuje a jej fanúšikovia sa môžu tešiť, čo ďalšie iGoogle prinesie.

Skrínšot z mojej personalizovanej stránky

(aj) via: Google Operating System

P.S.: Akurát som rozmýšlaľ, či by si Apple nevedel dať patentovať všetko začinajúce na ‘i’. Najmä kvôli tomu, že kadekto potom vyrába napodobeniny vecí od Apple a nakupujúcich zavádza aj začiatočním písmenkom ‘i’. Fajn by to síce bolo, ale možné to asi nie je :)

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [2] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

  1. Super, konecne mi uz aj ta adresa /ig dava zmysel :) O tych iNazvoch som rozmyslal uz aj ja. Je to dost matuce a trocha to aj ubera Apple z imidzu.


    depi    May 1, 13:39    #
  2. podla mna su i veci super. idem cim skor registrovat domeny iFaster.sk, iSmate.sk, iDepi.sk …. :)


    smate    May 1, 15:50    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.