28. June 2006

Hádaj, kto to povedal.

Skúste uhádnuť, kto je autorom citátu v článku. Prosím, ak viete alebo ste si to vygooglili, neprezrádzajte to tým, ktorí chcú hádať naslepo. Do diskusie prosím len “slepé” tipy. Ďakujem.

Hádaj, kto o pasáži v Mat 16:18 povedal:

...týmto slovám treba rozumieť tak, že hovoria o Tom, ktorého Peter vyznal, keď povedal: ty si Kristus, Syn živého Boha, pretože mu nebolo povedané Ty si skala, ale ty si Peter.

...

...Povedal mu: Ty si Peter a na tej skale, ktorú si vyznal, na tej skale, ktorú si uznal hovoriac: Ty si Kristus, Syn živého Bohana nej si postavím svoju cirkev – teda na sebe, Synovi živého Boha si postavím svoju cirkev.

...

...Ľudia, ktorí si prajú byť postavení na ľuďoch, hovoria Ja som Pavlov, ja Apolov, ja Kéfasov – teda Petrov. Ale ostatní, ktorí si neprajú byť postavení na Petrovi, ale radšej na Skale, hovoria: ja som Kristov.

Keď neviete a ani nechcete hádať, kto to povedal a ak s týmito výrokmi nesúhlasíte, tiež prosím pridajte svoju kritiku do komentárov.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [7] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. Disclaimer: vyjadrim svoj osobny (svojim sposobom extremisticky) nazor…:
  pripada mi to ako lacna propaganda biblie. mozno (v to pevne verim) to tak vyzerat nechcelo, ale vyzera. minimalne pre cloveka s postojom, aky mam ja (kto veri, ten veri a podobne propagandy nepotrebuje, kto neveri, ten si len pomysli, ze je to propaganda [volne parafrazovany jano slota]). neviem sice, ake je tuna prevazne osadenstvo citatelov, ale minimalne s ohladom na vacsinu clankov mi to prijde off topic…


  ventYl    Jun 28, 13:44    #
 2. [1] Na obhajobu relevancie clanku – je to v kategorii spolocnost, ktora tu predtym nebola :)


  faster    Jun 28, 13:54    #
 3. Ak nahradime meno Peter, slovom skala, tak nam vyjde: “Ty si Skala a na tejto skale postavim svoju Cirkev a brany pekelne ju nepremozu.” Pre mna to znie jasne.


  s3g    Jun 28, 14:56    #
 4. A Jezis ho nazval Kefasom. Kefas v aramejcine znamena skala.


  s3g    Jun 28, 15:01    #
 5. [3] Hm, no ale Peter neznamena skala. Petra znamena skala. Peter (Petros) je nieco ako mala skala (taka, co ju vies vziat a preniest).


  faster    Jun 28, 15:02    #
 6. [1] myslis tie citovane vyroky alebo vseobecne moje prispevky? Zacal som s jednoduchym postrehom o neschopnosti TV JOJ, co mi vobec nepripada ako najmensia propagacia biblie. Boli to az reakcie a komentare, v ktorych sa zacali rozoberat dalsie (priamo nesuvisiace) veci. Vsetko co nasleduje je len reakcia.

  [3] ak nahradime meno Peter slovom skala, potom tam vyjde: nebolo mu povedané “ty si skala”, ale “ty si skala”. – cize vyrok, ktory odporuje sam sebe. K citaciam si sa nijak nevyjadril…

  Bud hadaj kto to povedal alebo napis konkretne argumenty preco s tymi vyrokmi nesuhlasis.


  charon    Jun 28, 15:21    #
 7. [6] nie, tymto myslim len tento konkretny clanok, predosle clanky tymto tvrdenim nijako nezasahujem, diletantizmus tv joj bola normalna reakcia s nazormi, clanok medzi tym tusim s blibliou nema vela spolocneho (mozno hej, momentalne si nepamatam, ktory presne to bol)


  ventYl    Jun 28, 17:29    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.