28. June 2007

Google Desktop už aj pre Linux

Google Desktop (šikovná utilita pre vyhľadávanie vo všetkom priamo z pohodlia vášho system trayu) si teraz po Windowse a Macu môžu vyskúšať aj používatelia operačných systémov Linux. Informoval o tom Google Desktop Blog ako aj Oficiálny Google Blog.

Ukážka Google Desktop

Google Desktop sa v linuxovom vydaní špeciálne zameriava aj na vyhľadávanie v zdrojových kódoch, manuáloch a PDF (aj PS) dokumentoch. Okrem toho indexuje Gmail a Thunderbird mailové správy, OpenOffice dokumenty, hudbu, obrázky a názvy súborov a priečinkov.

Google Desktop sa tiež integruje s webovým vyhľadávaním Google, preto sa vám celkom pokojne môže stať, že do Googlu zadávate výraz a ten vás spätne informuje o dokumentoch vo vašom počítači, ktoré tento výraz obsahujú. Aplikácia je dostupná v niekoľkých jazykoch, nám však ostatne najbližšia angličtina.

Sám sa neviem dočkať, kedy Google Desktop na svojom Linuxe vyskúšam.

Mimochodom, Google Desktop je nepochybne ďalší nástroj, ako Google získava viac informácii pre vylepšovanie svojho vyhľadávania.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [1] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

  1. google desktop som kedysi skusal na windowse a musim povedat ze sa mi hlavne to vyhladavanie v dokumentoch pacilo, na druhej strane teraz v linuxe mam nainstalovany Beagle, takze neviem neviem.. ale vyskusat to urcite chcem…


    kane77    Jun 30, 19:43    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.