7. December 2006

Google: AdSense pre obsah v slovenčine oficiálne

Správa o dostupnosti Google AdSense pre obsah v slovenčine sa šírila rýchlo, no spolu s ňou sa šírili pochybnosti o pravdivosti tejto správy. Tak som si povedal, že túto skutočnosť overím priamo v Googli.

Môj mail, ktorý som odoslal niekedy dnes podvečer žiadal slovenský tým AdSense o oficiálne vyjadrenie. Tu je ich promptná odpoveď:

Dobrý deň Matúš,

ďakujeme za Váš email.

S radosťou Vám oznamujeme, že sme spustili AdSense pre obsah v slovenčine. – V prípade, že AdSense pre obsah už používate na stránkach v inom jazyku, reklamný kód môžete teraz pridať aj do stránok v slovenčine. – Ak momentálne používate iba AdSense pre vyhľadávanie postupujte podľa nasledujúceho postupu:

1. Prihláste sa do svojho účtu AdSense na adrese https://www.google.com/adsense
2. Kliknite na záložku ‘AdSense pre obsah’
3. Kliknite na tlačítko ‘Začnite už dnes’
4. Po zaktualizovaní stránky budete môcť začať generovať reklamný kód, skopírovať a vložiť ho do svojich stránok.

Po vložení reklamného kódu začnú Vaše stránky v krátkom čase zobrazovať reklamy. – Ak ešte nie ste účastníkom AdSense programu, prihlášku môžete podať na tejto adrese https://www.google.com/adsense/g-app-single-1 . Po overení Vašej emailovej adresy posúdime Vašu prihlášku a budeme Vás v priebehu 2 – 3 dní kontaktovať emailom. Ak bude Vaša prihláška schválená, budete sa môcť prihlásiť do Vášho účtu Google AdSense s prihlasovacími údajmi (emailová adresa a heslo), ktoré ste uviedli vo svojej prihláške. Potom budete môcť skopírovať AdSense kód do Vašich webových stránok a začať zobrazovať reklamy. Poznamenávame, že momentálne podporujeme AdSense pre obsah len v jazykoch uvedených na tejto adrese: http://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=9727 a preto prosíme aby ste Vami vygenerovaný reklamný kód pridali len do stránok v jednom z týchto podporovaných jazykov.

Radi Vám pomôžeme dosiahnuť plný potenciál vašej webovej stránky.

S pozdravom,

Marcel
Tým Google AdSense

E-mail som vložil celý, bol som totiž potešený nie len jeho obsahom ale aj jeho neformálnym tónom.

Dnes večer mi tiež došiel veľmi podobný e-mail (bez osobného oslovenia a osobného pozdravu) – zrejme masovo rozposielaný, všetkým, ktorí sa kedysi na stránke AdSense v slovenčine o program zaujímali.

Toto by tuším malo stačiť všetkým neveriacim Tomášom. Teraz je to už oficiálne na 101%.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [3] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

  1. Google by malo aktualizovať informácie na svojich stránkach lebo v tomto emaili si sami protirečia. Na jednej strane potvrdzujú, že Adsense pre obsah je prístupný aj v slovenčine a zároveň dávajú odkaz na stránku, ktorá jasne hovorí, že Adsene pre obsah pre slovenčinu prístupný nie je. To je bordel :)


    Jaro    Dec 7, 20:59    #
  2. [1] No, situacia je taka, ako hovoris. Uvidime kedy upravia informacie na hlavnej stranke AdSense v slovencine. Na tej strane zatial ziadna zmena. Ale system bezi.


    faster    Dec 7, 21:02    #
  3. ty pises dal, ja se divil ze nic od tebe neni na rssad a tobe to asi nefunguje nebo co. No toto


    — error414    Dec 11, 13:20    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.