9. February 2006

Gmail pre domény?

Dnes už je naozaj zváštna doba, čo sa týka rýchlosti šírenia informácií. Ešte pred pár dňami stačilo novinku oznámiť, dnes už je trendom novinky predpovedať.
ZDNet uverejnil na svojom blogu príspevok s názvom Kód Gmailu poukazuje na budúcu vlastnosť správy domén.

Článok na ZDNete prezentuje teóriu, že Gmail bude pravdepodobne čoskoro prístupný pre akékoľvek doménové meno. Znamenalo by to, že by som mohol svoje maily na faster.sk spravovať na Gmaile.
Podobnú možnosť ponúka Yahoo!, samozrejme za príplatok, predpoklad je, že Gmail by to umožnil samozrejme zadarmo.

Teória je postavená na tomto kúsku zdrojového kódu.

function vJ(){if(uy){;return'<a class=lc target=_blank href="'<ins>ry</ins>'">'<ins>"Manage this domain"</ins>"</a> | "}else{return""}}

V tom istom zdrojáku o niečo vyššie je kúsok, na ktorom je založená teória, ktorá predpokladá, že Caribou je krycie meno pre ďalšie verzie Gmailu.

var kQ=ob(["Contact us …","Report bug","Caribou is slow","Send a suggestion","I need personal help!","Caribou-only features"],5);

Za tohto prepokladu sa teória rozvíja ďalej. Ak by ste sa rozhodli použiť Gmail ako svoj mailový server, nasmerovali by ste DNS záznam MX na mail.google.com. Vo vašich nastaveniach by ste potom mali tab pre správu vašej domény.
Takúto službu by určite privítalo množstvo užívateľov a je celkom možné, že veľká rodina Gmailu by tak poriadne narástla.

Toto sú však zatiaľ iba dohady, dokonca ani nie moje vlastné, použil som to, čo je zverejnené na ZDnete, ako už spomínaný článok.

Ja som týmto chcel prispieť svojou troškou a sprístupniť túto správičku anglicky nehovoriacim ľuďom, prípadne tým, ktorý nesledujú zahraničné blogy.

Uvidíme, teda ako sa to celé vyvŕbí, či sa teória potvrdí, alebo nie. Určite by to bol ďalší zaujímavý tromf z dielne Googlu.

Zatiaľ dovidenia.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [2] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

  1. Tak to ja uz nebudu sledovat co se na internetu deje a oprasim kristalovou kouli diky


    — error414    Feb 23, 10:40    #
  2. Asi tak ;-)
    Ja som sa zapisal do kurzu tarotu, gulu som totiz nevedel najst, zrejme som ju niekam zalozil.


    faster    Feb 23, 11:43    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.