3. January 2008

Do nového roka

Hlási sa planéta Zem. Vítame vás v roku 2008. Pohodlne sa usaďte a nenechajte sa rušiť. Máme v pláne vinšovačky 2.0, rekapituláciu starého roka a výhľady do toho nového.

Vinšovačka 2.0

Keďže tu po väčšinu roka rozoberáme kadejaké webové a počítačové veci ani teraz to nebude inak:

Želám vám do nového roku veľa diskového priestoru, malé súbory a bezstratovo komprimované obrázky, veľkú návštevnosť, ale nízky prenos dát, aby ste neplatili veľa za webhosting.

Efektívne programovacie jazyky, šikovných kóderov, kompatibilitu s prehliadačmi (smrť IE!), rýchlu odozvu databázy a žiadne zbytočné queries.

Nech sa vám v hlavách rodí veľa bystrých nápadov pre slovenský internet, dobré sociálne služby a úspech vašich projektov nech je zaručený Googleom.

Nech sa o vás veľa bloguje a nech máte veľa spätných odkazov, nech máte len dobré a ešte lepšie nápady na články a nech sa vám vydarí každý redizajn a každá zmena nech je k lepšie.

Veľa zaindexovaných stránok a preklikov a konverzií do roka 2008 želá Matúš Marcin aka faster.

Obhliadnute sa za rokom 2007

Rok 2007 bol plodný a celkovo som veľmi rád, že sa udial. Nebudem ho kompletne celý analyzovať, len spomeniem pár zaujímavých udalostí z môjho života.

Začiatkom roku 2007 som oslávil prvý okrúhly rok tohto blogu a v priebehu roka sa v mojej hlave zrodilo pár nápadov na menšie či väčšie projekty.

Hral som sa so Zliom, objavoval Twitter či Jaiku a zakotvil aj na Facebooku. Kúpil som nový hosting, naň pár domén a spustil aspoň jeden nový blog – Fastr . Blog o gadgets.

Kane a smate opustili mnou sprostredkovaný priestor a osamostatnili sa. Ich miesto ale vyplnil kvak.

Surfu sa darí veľmi dobre a I-Newsom tiež. (Tajné: Chystá sa tretí kamarát z produkcie tých istých ľudí.)

Zmenil som aj zamestnanie a robím na nemenovanom projekte pre nemenovaného zadávateľa. Smate v tom ide so mnou.

Obdaroval som sa aj fotoaparátom a začal fotoblogovať. Začal som pracovať na svojej bakalárskej práci na tému použiteľnosti webov a úspešne pokračujem v prehryzávaní sa mojou (stále pomerne nudnou) školou. Mám nového amerického kamaráta a na leto 2008 som si pridal prihlášku sem.

Najmilším úspechom či udalosťou tohto minulého roka zrejme boli nedávne romantické zásnuby s mojou priateľkou.

Vyhliadky do roka 2008

V prvom rade, by som chcel pokračovať v tom, čo som koncom roka začal, t.j. zásnuby. Chcel by som byť ďalej zasnúbený a snáď aj niečo viac :)

Chcel by som sa nezblázniť popri škole a práci a úspešne zvládnuť ďalšie (práve sa rozbiehajúce) skúškové, ukončiť projekt, na ktorom pracujem teraz a rozbehnúť naplno ďalšie. Napríklad moju blogosféru snáď aj do leta. A koncom roka ešte jeden. O tom ale porozprávam neskôr. Do leta mám v pláne ešte aj bakalárske štátnice. A leto možno v Amerike.

Čaká ma rušný rok a hlavným cieľom pre mňa bude zachovať si zdravý rozum, robiť prácu, ktorá ma teší, nenechať sa frustrovať hlúpymi zbytočnosťami (a minimalizovať ich) a tráviť všetok voľný čas čo najlepšie – s mojou snúbenicou, priateľmi, psom, cestovaním, poznávaním a rastom.

Podobné želám aj vám!

P.S.: Inzerát

Keďže to s mojimi projektmi myslím naozaj vážne a celkom vážne to myslím aj s tým záväzkom zdravého rozumu, seriózne hľadám pomocníkov každého druhu na občasnú spoluprácu: grafika, kódera (XHTML, CSS) a snáď aj šikovného PHP programátora (v poradí podľa dôležitosti). Ozývajte sa, o hlade vás nenechám.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [12] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. Najkrajšie novoročné prianie, kiež by sa naplnilo. Prajem ti podobne a nech sa ti podaria všetky tvoje vyhliadky do súčastného roka.

  P.S.: A prajem aj veľa klikov na AdSence :)


  Mac    Jan 3, 17:32    #
 2. Re: Inzerát

  Som kodér a programátor


  tiso    Jan 3, 18:36    #
 3. Gratulujem k zásnubám. Nech Ti sa vydarí všetko naplánované.


  mashishka    Jan 3, 20:32    #
 4. [1], [3] Dakujem, vsetko dobre aj Vam.
  [2] Fajn. Poslal som Ti email.


  faster    Jan 3, 20:34    #
 5. Na ten dreamhost linkuj so svojim aff kodom, ktorym mozes napr. dat ludom nejake miesto navyse alebo zlavu alebo vyuzit ine moznosti :-)
  Inak prijemne blogovanie zelam.


  dusoft    Jan 3, 21:17    #
 6. [5] Jasne. Rozmyslal som nad tym, ale potom som asi zabudol. Opravene :)

  Prijemne blogovanie aj Tebe.


  faster    Jan 3, 21:35    #
 7. Eh s tym inzeratom, ja som skor uvazoval, ze budem inzerovat, ci mi niekto neprenajme nejakych par hodin denne za dobru cenu a s malym urokom :)


  — ventYl    Jan 5, 09:48    #
 8. [7] To ja som uz skusal :)


  faster    Jan 5, 10:08    #
 9. [4] Predvčerom som Ti odpovedal…


  tiso    Jan 5, 11:34    #
 10. Super prianie, velmi dobre cielenie. Aj Tebe vsetko dobre, nech sa vam s priatelkou a v praci dari!


  depi    Jan 5, 15:46    #
 11. [2] Tiso ty si blázon ;) No ja som tiez koder, ale zial nemam cas. Ale, ked budes mat nieco v poslednom stvrtroku tohto roka, tak si na mna spomen :)


  Michal Slančík    Jan 9, 07:59    #
 12. Nezabudol si aby sa darilo serverom Counter strike? Alebo to uz je v 2008 out?


  Lubo    Feb 9, 23:45    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.