22. October 2006

Búrlivé oslavy na počesť Firefoxu 2.0

Novinky o búrlivých oslavách na počesť (bohužial nie na konto) Firefoxu momentálne letia svetom a jedna z takýchto Firefox Party neobíde ani nás. Ak ste náhodou posledné obdobie prespali, alebo strávili v jaskyni (bez Internetu, verím, že už existujú aj jaskyne s Internetom), oslavovať sa bude okrúhle číslo (žiadne 64 alebo niečo podobné) vo verzi Firefoxu – 2.0.

Osobne si myslím: “Prečo neosláviť?”. Veď sa treba zabaviť, najmä nám – programátorom. A taká Firefox Party je výborný spôsob ako trochu spropagovať jednu dobrú vec, zabaviť sa s priateľmi na oslavách iného nášho priateľa a celkovo, urobiť svoj život znovu o niečo krajším.

Kde, kedy, ako, prečo..

 • Oslavuje sa aj na Slovensku a to presne v Trenčíne (reštaurácia Lanius)
 • Akciu organizuje mozilla.sk.
 • Ten správny čas je: 11.11.2006 o 16:00 CET
 • Do kolónky trvanie si napíšte 12 hodín ;-) Vyzerá to byť celkom fajn, no na našich predkov ešte nemáme.

Viac info o slovenskej Firefox Party (linky)

Párty môže začať

A vlastne nie, podľa FirefoxParty.com (k času, kedy som písal článok bolo) je nahlásených 354 miest osláv, 3112 oslavujúcich, no ten istý server tvrdí, že do spustenia osláv je to ešte 5 dní. A čo je najhoršie, že o 5 dní bude oslavovať celý svet a my budeme mať ešte stále viac ako 5 dní do našich osláv (ktoré sa nekonajú vo vyhradenom termíne 27.-29.10.2006, ale dňa 11.11.2006). Nič vám však nebráni v tom, aby ste si koniec tohto týždňa, spolu s celým svetom, na počesť Firefoxu, spestrili aj vy.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [13] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. SKVELEE!! Firefox2!! Party!!
  :( len skoda ze v Trenčíne… tam sa v najbližších dňoch nechystám…
  Ale takú párty si môžme urobiť aj tu… co takto na hodine ZI (alebo namiesto… ;) )


  kane77    Oct 22, 21:24    #
 2. [2] Myslim, ze velmi dobry napad. Ja sa tiez do Trencina nechystam a prijal by som, keby som mohol mat tu cest a oslavovat spolu s celym svetom. Takze ja takuto iniciativu podporujem :) Navrhujem tiez niekedy ku koncu tyzdna..


  faster    Oct 22, 21:27    #
 3. Ja idem usporiadať IE7 veselicu :-D.


  Pjotr    Oct 23, 16:22    #
 4. [3] Vela stastia. Urcite zabodujes :)


  faster    Oct 23, 16:25    #
 5. [3] no tak to urcite bude nestandardna veselica :)

  siel by som na firefox party ale iba s trickom opera :)


  smate    Oct 23, 19:54    #
 6. [5] Operaci su na IE7 veselici – vid. Pjotr ;-)


  faster    Oct 23, 19:57    #
 7. [6] Áno, Operiaci sú na IE7 veselici :-). Bude ľudová muzika, Maťko a Kubko a Kuko. Príďte, neoľutujete :-D.

  Ale bude aj moderná muzika (Jadranka, Mc Eric & Barbara, Robo Opatovský, ...). Proste bude super. IE7 veselica sa blíži.

  Dátum upresním na Sieťooku ;-).


  Pjotr    Oct 23, 20:30    #
 8. no tak to je super kaslem na firefox ked na IE7 bude jadranka :)


  smate    Oct 24, 07:00    #
 9. neviem čo vidíte na firefoxe…


  — ab    Oct 24, 13:26    #
 10. Bežte ku konkurenčnej zábave. Viac na Sieťooku ;-).


  Pjotr    Oct 24, 20:34    #
 11. hmm… pochopil by som, keby oslavoval nejakú okruh vývojárov, aj keby bol širší ako bežný okruh vývojárov. takto je to pre mňa len ďalšia zámienka, ako sa dobre beztrestne ožrať :)))


  p360t    Nov 4, 20:26    #
 12. Peter “Pjotr” Druska zobral jedno zo základných ľudských práv!

  Peter “Pjotr” Druska skutočne zobral základné ľudské právo teda slobodne vyjadriť svoj názor. Ako to teda urobil? Zakázal pre niektorých prispievanie, pre iných v tomto prípade obhájenie si svojho názoru. Samozrejme tak, že teraz na Jeho osobu nepadjú kritické, ale až osočujúce komentáre. Spomína sa tu čosi o testoch IQ, osobne som toho nazoru, že keby potreboval prehliadač pri jeho spustení overenie vášho IQ (či je vačšie ako 10) ďaleko by ste sa práve VY nedopracovali.

  Veľavážený pán Michal Slančík: spamovanie nie je sranda? Tak potom ako to beriete Vy? A presne ako ste sa vyjadrili: “Niečo iné je si robiť z niekoho srandu a niečo iné je ľudí osočovať, nadávať im a tak podobne.” tak čo práve robíte Vy? Urážate niekoho kto sa k Vášmu komentáru nemôže vyjadriť a verte mi, nie je to preto, že mu došli slová, práve naopak…

  Juraj Grečnár: už dávno je po dobe starého Ríma, kde 80% obyvateľstva nevedelo rozoznať písmenká, keď sa ktosi vo vašom okolí vydáva za niekoho kto nie je prečo sa nad tým nepousmiať, samozrejme každý máme svoje spôsoby ktoré začali neškodne, ale niekto si nedal povedať. Zmeniť titulok príspevku na humorista, tak toto vyjadrenie bolo od Vás veľmi sarkastické a uvedomte si že urážate človeka, ktorý Vám osobne vôbec, podtýkam vôbec nič nespravil! Za humoristu ste tu očividne len VY! Všetko to začalo tak, že pán Peter “Pjotr” Druska potreboval mať okolo svojho druhého (internetového) JA komunitu ľudí, ktorí by ho pochválili, potľapkali mu po pleci a slepo prikyvovali, že to čo robí je skvelé.

  faster: veľmi vtipný komentár s dezinsekčnými prostriedkami. Pán Peter “Pjotr” Druska nebol vybraný úplne náhodne, ale na základe presných a podložených vecí zo strany určitých ľudí, ak je Vám toto poznanie cudzie, asi ste sám nečítal celý blog pána Petra “Pjotra” Drusku.

  Xthom: Keby mali k internetu prístup len ľudia s “vyšším” IQ ako je 60 bodov, tak to by ste ešte stále žil v jaskyni a čakal na blesk. Mimochodom rozoznáte teplo od zimy, dokážete klipkať očami, alebo dokonca udržíte v sebe moč? Osobne o každom pochybujem. Vy by ste určite ušetril kb kódu ktorý pre “Vás” vytvoril WordPress. V prípade, že by si pán Peter “Pjotr” Druska dal poradiť a teda aj by akceptoval iný názor ako ten svoj už dávno by mal cookies a poriadny antispam, no nedal si povedať, tak to zašlo do nečakaného rozmeru, ktorý sa medzi určitými kruhmi bral ako celkom slušná zábava.

  Veve: Slečna, čo ste Vy v živote doposial dokázali, že používate tieto slová? Snáď aspon doktorát z jadrovej fyziky? Ako som už poznamenal, vačšina ľudí ho pozná pod jeho internetovým JA. Neviem o ktorom uhle poznania sa bavíme, ale my s ním nespávame.

  p360t: “internetový burani” sú všade tam, kde je potrebná trocha ľudského rozumu a inteligencie v objektívnom slova zmysle.

  Pjotr: Presne toto ste potrebovali k svojmu ďaľšiemu uspokojeniu seba samého. Zase kúsok viac pozornosti od okolitého sveta a čo je lepšia reklama ako zlá reklama? Vráťme sa ale k blogu s “honosným” názvom Sieťook [sjeťúk] ktorý chce zaujať širokú škálu čitateľov, ale neposkytol za jeho existenciu žiadny neutrálny článok či myšlienku. Bohapusto môžeme závidieť len Váš Rozvebník, osobníček, web o žiarovke (ten je super), haluškyweb a podobne. Existujú i ľudia, ktorý sa nemusia silou mocou zviditeľniť, nepotrebujú dávať na internet každú jednu vec nad ktorou strávia viac ako 5 minút a začína to značkami . Čo sa týka značkovacích jazykov html a xhtml mohli by ste si dôkladnejšie preštudovať webylon.info, ale bude to presne to isté ako keď čítame my Váš blog, už len z princípu, že nemáte pravdu sa sám snažíte presvedčiť že túto “pravdu” máte, samozrejme každý máme svoju. Peter “Pjotr” Druska si ju vyložil ako bohapustú závisť. Pokiaľ citujete, respektíve v tomto prípade prepisujete vyjadrenia určitej osoby, sú pre moju osobu úplne neprijateľné, nepravdivé, nepodstatné a nepodložené! Váš komentár ku komentáru číslo 10 bol z čista-jasna odvecný. Nenapísali ste žiadne vyjadrenie okrem toho: “Príspevok 10 sa už na diskusiu podobá.” Čo sa týka guru xhtml, tak keby ste si po sebe prečtali tie “články” (slovo akým som to plánoval/a označiť na začiatku by mohol dať dôvod na moderovanie príspevku) tak by ste vedeli o čom a na čom sa bavíme. Ako ďalej čítam, tak by ste chceli už zobrať i daľšie ľudské právo a to právo na slobodu, keď chcete dať ľudí, ktorí sa podielali na tom “ohavnom” pláne za mreže. Sa uvedomte trochu a nepíšte ako dieťa, ktorému zobrali hračku.

  dobry_clovek: očividne má viac inteligencie ako Vy všetci dohromady. Jeho príspevok nemohol byť Petrom “Pjotrom” Druskom moderovaný, lebo neporušil žiadne z jeho napísaných pravidiel, tak sa musel spraviť “dobrým” a aspon niečo napísať. Všimnúť sa dá to, že dobry_clovek má pravdu, dokázateľné je to tak, že mu nikto z Petrovich “Pjotrovich” Druskových “kamarátov” nedokázal oponovať, tak ostal komentár ignorovaný.

  Pripadáte mi ako bežný sériový vrah z kriminálneho seriálu, ktorý na seba potrebuje upozorniť, lebo inak je len úplne obyčaný človek. Normálny človek nepotrebuje všade písať adresu na svoj web kôli nejakému pageranku. Skúste chvílku robiť niečo pre vlastné potešenie a nie pre google…


  meno    Nov 5, 19:50    #
 13. [12] Osobne, mozem sa priznat, ze komentar na sietooku od niekoho, kto sa nazval “dobry_clovek”, ostal mnou ignorovany preto, ze bol pridlhy a mal som v ten den este nieco na praci. Tento tu komentar citam tiez uz na treti krat a este stale som sa nim celkom nepreluskal.


  faster    Nov 5, 21:01    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.