14. June 2007

Blogujeme, celá rodinka

Zrejme poznáte jeden z najznámejších anglicky písaných blogov o blogovaní a zarábaní peňazí onlineJohn Chow dot Com – za ktorým nestojí nik iný ako John Chow osobne. Ak ste sa s jeho blogom nestretli, odporúčam navštíviť už aj keď len pre zaujímavosť – JohnChow.com má cca 5000 odoberateľov RSS, návštevnosť v Alexa Top 100, dokáže zarobiť vyše $10 000 dolárov mesačne a na pohon potrebuje vlastný server.

Blogovanie majú zrejme v rodine, keďže John je otcom dvoch dievčat – dvoch blogeriek, kde mladšia z nich ešte ani na klávesnicu nedočiahne.

Z JohnChow.com sa v sekcii Friends and Family v odkazoch môžete prekliknúť na AshleyChow.com, ktorý linkuje späť na JohnChow.com ako “My Dad’s Blog”. Link hneď pod tým znie “My Sister’s Blog”. Takže John má dcéru, vlastne (aspoň) dve a obe blogujú. Pekné.

Zaujímavejšie je však to, čo zbadáte, keď si kliknete na SallyChow.com, blog jeho mladšej dcéry. Zrejme postrehnete fakt, že autorom blogu je niekoľkomesačné batoľa :) Príspevky zrejme iba niekomu diktuje, klávesnica je na ňu asi ešte priširoká.

Ja aj s priateľkou blogy máme, náš pes – jediné živé stvorenie, o ktoré sa spoločne staráme – (zatiaľ) svoj vlastný nemá. Ajtak, ktovie o čom by písal. Zrejme o kostiach, granuliach, vtáčikoch, škrabkaní sa a o hlúpom vodítku a náhubku.

Blogy sú ale fenoménom a neubránia sa im ani veľké spoločnosti, na svoje si prídu aj menšie firmy, poznáme aj odborne či egocentricky zamerané blogy jednotlivcov a teraz sa to rúti už aj na batoľatá, psy a možno aj akvarijné rybičky.

Má vaše nemluvňa, vaše zvieratko alebo váš domáci spotrebič blog?

P.S.: Tak všetko najlepšie, blogeri!

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [1] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

  1. zvlastne, prave dnes Edo naznacoval, ze by si rad sem tam blogol… ale zatial o tom velmi neuvazujem.. snad ked mu dorastu zuby. zatial sa mi ho podarilo presvedcit ze frisbee je prenho predsa len lepsia zabava :)


    kane77    Jun 14, 19:11    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.