2. August 2007

Ako na zoznam spätných linkov pre stránku?

Ako na zoznam všetkých spätných linkov pre stránku? Zvyčajne, keď je v názve môjho príspevku otázka, o pár riadkov nižšie na tú otázku odpovedám. Teraz však potrebujem vašu pomoc pri hľadaní odpovede..

Pre istý účel, povedzme nejaký zaujímavý SEO nástroj, by som potreboval automaticky, z nejakého zdroja, vyťahovať kompletný zoznam všetkých stránok so spätnými odkazmi na zadanú URL. Najlepším zdrojom by pravdepodobne bol niektorý z majoritných vyhľadávačov so šikovným API.

Google ale takúto službu nerobí, a Yahoo!, môj druhý kandidát, má síce krásne a pekne fungujúce API (až na pár obmedzení s počtom dotazov a striktnými podmienkami používania), no nikdy nevráti viacej ako 1000 výsledkov. Čo je veľmi nevyhovujúce. Ak sa totiž chcem dozvedieť niečo o svojich spätných linkoch častokrát mi nestačí iba nejaká vzorka. Aspoň mne teda nie.

Tak sa teda pýtam. Poznáte nejaký spôsob, nejakú službu, ktorú by som mohol využiť na zostavenie zoznamu všetkých spätných odkazov pre konkrétnu stránku?

Všetky vaše námety, rady a milé (aj nemilé) slová sú srdečne vítané. V komentároch, mailom, hlavne nemlčte, keď o niečom viete.

P.S.: Google Webmaster Tools to robí, áno, ale to trvá príliš dlho a potrebujem tú stránku najprv manuálne pridať a overiť zásahom do nej. Toto prichádza do úvahy iba ako druhá možnosť, kde by záujemca o analýzu poskytol export z Webmaster Tools. Stále však potrebujem mať niečo jednoduchšie a bezstarostnejšie pre používateľa. Alebo to mám skúsiť iba s 1000 odkazmi od Yahoo!?

P.S.2.: Našiel som nejakého opensource robota, v PHP, indexovať celý internet kvôli takejto službe by však bolo bláznovstvo (zrejme aj finačné).

P.S.3.: Alebo sa vykašlať na API a jednoducho to parsovať z Yahoo! Site Explorera? Smie sa to?

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku [5] rozbaliť ↓ zbaliť ↑

 1. Neviem ci to co ziadas vobec existuje, a ak ano tak to urcite nebude zadarmo. Ten kto to ma Ti svoje zdroje tak lahko neprezradi ;)

  Ale, aby som Ti dal trocha nadeje tak by som odporucal zajst radsej na nejake SEO forum a opytat sa expertov. Minimalne sa dozvies sumu za ktoru to mozes ziskat :)


  depi    Aug 2, 16:43    #
 2. parsovat z yahoo, ci sa to smie, si zisti, pocitam, ze nie.

  zoznam viac nez 1000 nedostanes, ale minimalne si vies dat vypisat odkazy aspon pre celu domenu, ked uz nie konkretne.

  resp. myslim, ze by mohlo ist podelit odkazy vzdy na styl:
  domena.com/adresar/...


  — dusoft    Aug 2, 16:55    #
 3. Tu sú linky na rôzne nástroje, aj na backlinky: http://informatori.cz/Zajimave-SEO-stranky-t81.html.


  miro    Aug 2, 18:40    #
 4. Ak chceš úplny zoznam, vo Google Webmaster Tools si daj “Pages with external links” a dole “Download all external links”. Potom už je len na tebe, ako s údajmi budeš pracovať – najdednoduchšie priamo z excelu.


  Michal    Aug 7, 16:36    #
 5. No neviem ci ti to na nieco bude.
  Nejake 3 tyzdne dozadu som to zistoval pre jednu stranku, ktora ma takmer 40 spätnych linkov. Takmer 10 malo viac ako 3 Pagerank.
  A porovnaval som to s dalsou co mala len nejakych 5 linkov.
  A aj tie vsetky boli 0 pageranky.
  A napriek tomu bola tato stranka 3 zvrchu, a ta moja vytvorena na 20 pozicii.
  Moja mala aj SEO optimalizaciu, ta porovnavana nie.
  Takze po tomto vysledku som zacal byt dost skepticky k spatnym linkom.


  kone    Aug 8, 16:55    #

Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.