22. jĂşl 2006

Hacknúť a odpojiť server NBÚ a potom sa k tomu priznať v telke a ešte sa aj podpísať?

Tak tomu hovorím odvaha. Trochu mi to pripomína verejné priznanie sa nejakej islamskej teroristickej skupiny k bombovému útoku. Je tam síce niekoľko rozdielov, ale naši chlapci sú na tom v podstate rovnako. Poďme sa na to pozrieť.

21. jĂşl 2006

Ukradli server zo serverovne

Dňa 20.7.2006 o 10:06 bol z istej serverovne bez povolenia alebo aspoň oznamu ukradnutý verejný server s množstvom osobných informácií a súkromných aj verejných diskusií

Za jeden deň sa už o tom popisalo dosť ( 0 , 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ), tak načo to spomínam?

18. jĂşl 2006

Prišiel som, videl som a znovu odchádzam

Áno, ak sa aj vám spája táto letná nečinnosť s akousi dovolenkou alebo prázdninami, nie ste na omyle.

7. jĂşl 2006

MS Office Open Document formát podporí!

Hurá, hurá a ešte raz hurá. Pred nejakým časom som písal o petícii za ODF v kancelárskych balíčkoch Microsoftu a už je to tu. Microsoft bude podporovať Open Document formát.

Microsoft to síce spravil po svojom – rozhodol sa podporovať open source projekt, ktorý by mal takéto konverzie zvládať, no hlavné je, že sa rozhodol správne :) Pomocou nástroja, na ktorý sa tento projekt zameriava bude teda možné priamo vo Worde konvertovať akýkoľvek súbor do tohto formátu. Viac o Microsofte a ODF na živě.cz.

4. jĂşl 2006

Pozývam vás do mojej čítačky, alebo o fasterovi a Google čítačke

Časy sú teraz zlé, Internet zíva letnou prázdnotou (vyzerá ako normálna prázdnota, akurát naviac jas monitora prebíja pečúce letné slnisko) a u mňa to miestami tiež nebude inak. Tak vás na ten čas (minimálne na čas mojej počítačovej prítomnosti) pozývam na návštevu do mojej RSS čítačky.

28. jĂşn 2006

Hádaj, kto to povedal.

Skúste uhádnuť, kto je autorom citátu v článku. Prosím, ak viete alebo ste si to vygooglili, neprezrádzajte to tým, ktorí chcú hádať naslepo. Do diskusie prosím len “slepé” tipy. Ďakujem.

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.