9. február 2007

Veci 2.0

V súvislosti s boomom okolo pojmu Web 2.0 som si akosi viac začal všímať to magické čísielko (float) 2.0. Možno budete aj vy prekvapení, koľko 2.0 vecí nás obklopuje.

9. február 2007

V trende padania serverov pokračujeme

Po včerajšom výpadku slovenského spravodajského servera SME.sk nechceli meškať ani bratia Česi a dali o sebe vedieť spadnutím dvoch známejších (a dvoch menej známych) českých serverov zo siete Internet Info. Presnejšie, popadali nám root.cz, lupa.cz, mešec.cz a digizone.cz.

8. február 2007

Padajúci SME.sk

Jeden z naj (navštevovanejších, populárnejších, väčších) slovenských spravodajských serverov SME.sk si dnes okolo pol štvrtej vybral krátku pauzu a svojich pravidelných návštevníkov aj náhodných okoloidúcich privítal sériou chybových hlásení.

Pre tých, ktorí to zmeškali prinášam exkluzívne zábery priamo z dejiska.

22. január 2007

Znovuzrodený Surf

Katalóg Surf.sk je späť. Po dvoch rokoch. Pod novým majiteľom, v novom šate a s entuziazmom znovu si získavať fanúšikov.

S takýmto popisom a titulkom veľmi podobným titulku tohto článku som dnes na Vybrali.SME pridal odkaz na novospustený katalóg Surf.sk.

Teraz sa trochu skúsim rozpísať o Surfe z pohľadu internetového surfera, webdizajnéra, náhodného okoloidúceho a člena vývojárskeho tímu samotného Surfu.

18. január 2007

Majstrovstvá v SEO?

Na conBLOGu som sa dnes dozvedel o tohtoročných SEO World Championship. Tentokrát sa optimalizuje na slovo “globalwarming awareness2007”. Majstrovstvá v SEO sú ako každé iné majstrovstvá, akurát tu ide o to, kto bude prvý vo vyhľadávačoch. Ale o tom si naozaj môžete prečítať na conBLOGu. Ja som chcel o inom…

17. január 2007

Sieťook je späť!

Všetkým priaznivcom populárno náučného Sieťooku dávam na známosť:

Sieťook je späť!

  • na novej URLhttp://sietook.org
  • s kompletne novým vzhľadom a “endžinom”
  • vynoveným Pjotrom (je znovu o pár časových jednotiek starší.. a múdrejší ;-)
  • a ešte jednou exkluzívnou novinkou – kto príde na to, čo tou novinkou je?

Po krátkej odmlke z technických dôvodov teraz môžme všetci znovu úspešne sieťookovať.

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.