13. aprĂ­l 2007

Linux pre začiatočníkov

V tomto článku sa pokúsim začiatočníkom predstaviť pár grafických linuxových distribúcii, objasniť niektoré pojmy a snáď aj pomôcť pri výbere ich prvého Linuxu.

12. aprĂ­l 2007

Ako na kompletný mirror web stránky?

V práci sa dnes trochu pohrávame s problematikou stiahnutia celej web stránky do jednoduchých HTML súborov s CSS štýlmi a obrázkami. Jedno pomerne rýchle a šikovné riešenie ukrýva vo svojich útrobách operačný systém Linux. Hľa:

wget -m -k -K -E http://url/of/web/site

Riešenie naozaj jednoduché a šikovné (nám síce nepostačujúce – nezachováva URL adresy); pre bežné použitie celkom vhodné. Otestovali sme to na jednoduchšej stránke, výsledok bol na nerozoznanie od originálu. Trvalo to asi 30 sekúnd ;-)

Enjoy.

Len pre doplnenie, existuje aj wget (tento výborný konzolový nástroj na sťahovanie súborov) pre Windows.

5. aprĂ­l 2007

Tohto roku sa pridávam aj ja...

..som nahý ;-)

A ide ma šĺak trafiť zo Sun slovenskej klávesnice. Tá je dost rozhádzaná aj bez zlého namapovania kláves.

1. aprĂ­l 2007

Madrid, conectado con 'wi-fi'

Al más puro estilo Elliot Ness. Miguel Sebastián entraba en el parque del Templo de Debod con traje y abrigo largo oscuro ondeado por el viento, flanqueado por su séquito y con una idea clara en la cabeza: “wi-fi” (wireless fidelity: comunicación inalámbrica). El candidato socialista a la alcaldía llegaba (como siempre, andando) con paso firme, decidido y ligero, porque acudía a su cita con media hora de retraso tras una reunión con el secretario de Estado de Comercio. Junto al templo egipcio próximo a la plaza de Espa?a presentaría su segunda propuesta estrella, aparte de la de recuperar el tranvía y peatonalizar la Gran Vía. Su otra “gran idea”: el acceso gratuito a Internet para los madrile?os.

30. marec 2007

Twitter pozitívny

Je to jasné. Som Twitter pozitívny. Páči sa mi to, používam to. Môj Twitter nájdete na http://twitter.com/faster

Na Twitteri sa už vytvára akási skupinka slovenských blogerov (neskôr snáď pribudnú aj neblogerské bytosti), tak sa k nám pridajte. Zo svojich kamarátov môžem vymenovať napríklad Depiho, smateho či Jara. No a taký Jaro, ten už má zase o niečo viac kamarátov (ajkeď nielen slovenských), z čoho jednoznačne vidieť, že Twitter sa chytá už aj v našich končinách.

No a že čo je to ten Twitter? Twitter je … ale načo vymýšlať niečo vlastné. Radšej si prečítajte to, čo o Twitteri napísali iní.

Tak snáď toľko na piatok večer. Príjemný víkend.

P.S.: Twitter vám umožňuje vložiť si na svoju stránku javascriptový kód, ktorý bude zobrazovať najnovšiu správu z vášho Twittera. U mňa takýto náhľad do Twitteru nájdete v ľavom (hej, v tom preplnenom) stĺpci. Musím zvážiť redizajn a premyslieť nejaký iný layout, nech mám viac miesta.

27. marec 2007

Google rozdáva svojim zamestnancom bicykle

Google rozdáva takéto bicykle

Pri príležitosťí Dňa alternatívnej prepravy si spomedzi týchto troch krásnych bicyklov mohol každý európsky zamestnanec Googlu (je ich cca 2000) vybrať ten svoj. Naozaj krásny darček. Ja by som si teda vybral (zrejme ten prvý, ajkeď aj ten tretí sa mi veľmi páči)!

via: Google Blogoscoped

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.