7. February 2006

1000ikon.cz

Dnes sú už takýchto projektov desiatky a stovky, ale ajtak som vás chcel upozorniť na tento český – www.1000ikon.cz.

Všetko to začalo keď sa jeden šikovný mladík (Alex Tew) zamýšlal nad tým, ako si zarobí na vysokú školu, kedže pochádzal z rodiny, ktorá si to nemohla dovoliť (to viete, to americké školstvo..).
Tak dostal nápad, že si spraví webstránku, s plochou milión pixelov a každý pixel predá za dolár. Každému teraz asi pri sebemenšom záchveve nervovej sústavy došlo, že sa tak stane milionárom. Samozrejme, čo sa nestalo. Chalan zarobil milión dolár (myslím, že so školou teraz už nemá problém).
Koláž menších aj väčších reklamých ikoniek vyzerá naozaj zaujímavo a je celkom sranda len tak tam chvíľu niečo hľadať. Určite sa zastavte na www.milliondollarhomepage.com.

Od úspechu nášho kamaráta Alexa, sa pretrhlo vrece so všemožnými podobnými nápadmi. Niekto predáva to isté, čo Alex, iný ponúka miesto pre vašu ikonku na akomsi internetovom Windows XP desktope, niekto zase iba priestor pre tisíc ikon. Tak je to aj na www.1000ikon.cz.

Čím sa tento projekt líši od ostatných je, že za umiestnenie ikonky na svoj web nepýta peniaze (naozaj vás to nestojí nič), a druhá vec je, že na tejto stránke ešte majú priestor pre vašu ikonku. Dokonca celkom dosť veľa miesta.

Samozrejme, neváhal som, vyrobil som ikonku (rozmer 88×31px – také požadujú) pre svoj web a pichol ju tam, hneď vedľa Pjotrovho Sieťooku, diagonálne vedľa firefox.czilla.cz, pozícia 989, je to skoro úplne vpravo dole v rohu.

Pokiaľ nemáte ikonku, alebo ani web www.1000ikon.cz vám ponúkne túto službu a vyrobí vám, čo budete chcieť. Ale na výrobu webu či ikonky by som vám radšej odporučil niekoho iného – napríklad seba.

A pokiaľ ikonku máte, prípadne máte chvíľu času na výrobu ikonky, neváhajte a šup s ňou na 1000ikon.cz, najlepšie hneď vedľa mojej.

Pekný deň prajem.

Zdielať:     Poslať na vybrali.sme.sk

Komentáre k článku  rozbaliť ↓ zbaliť ↑


Komentáre sú uzatvorené

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.