15. jĂşn 2007

Tvár za blogom + foto!

Bolo na čase urobiť za dosť reťazovke, ktorú som dostal od embucka a ukončiť všetky dohady o tom, ako faster vyzerá. Dovoľte mi predstaviť vám samého seba osobne:

Ja a pes

To som ja. Vlasy dostatočne dlhé, aby mi ich mohli všetci závidieť, konštantne neoholený a bez predsudkov voči aktivitám ako ležanie na zemi po boku psa :)

Moju tvár, teda túto reťazovk by som skúsil ďalej podať týmto blogerom (zoznam je zoradený úplne náhodne):

Chopte sa toho! (Účasť dobrovoľná.)

14. jĂşn 2007

Blogujeme, celá rodinka

Zrejme poznáte jeden z najznámejších anglicky písaných blogov o blogovaní a zarábaní peňazí onlineJohn Chow dot Com – za ktorým nestojí nik iný ako John Chow osobne. Ak ste sa s jeho blogom nestretli, odporúčam navštíviť už aj keď len pre zaujímavosť – JohnChow.com má cca 5000 odoberateľov RSS, návštevnosť v Alexa Top 100, dokáže zarobiť vyše $10 000 dolárov mesačne a na pohon potrebuje vlastný server.

Blogovanie majú zrejme v rodine, keďže John je otcom dvoch dievčat – dvoch blogeriek, kde mladšia z nich ešte ani na klávesnicu nedočiahne.

11. jĂşn 2007

<h1>Ponúkate prácu?</h1>

Učte sa zaujať tých správnych a robiť to zaujímavo, aby sa o prácu, ktorú ponúkate priam pobili.

Veľmi dobrým príkladom vám môže byť spoločnosť Tempest, a.s., ktorá si hľadá Java programátora. Inzerát vyzerá ako klasická trieda v jazyku Java.

/**
* You.
*
* @created FRI, 2007-MAY-20, 15:39
* @author tempest - www.tempest.eu, tempest_personalne@tempest.sk
*/
public class You
extends SeniorJavaProgrammer
implements ObjectProgrammingKnowledge,
AdvancedJava,AdvancedJ2EE,
ProjectExperience,
ProblemResolutionCapability,
FlexibilityAndWillToLearn,
CommunicationSkills,
English {

Atď.. Plné znenie inzerátu nájdete na stránke spoločnosti.

30. máj 2007

Microsoft Surface: Som počítač, ale tvárim sa ako konferenčný stolík

(30.5. aktualizované: Pridané ďalšie odkazy a jedno video.)

Kvalitný a poriadne veľký dotykový displej, žiadne zbytočnosti ako myš či klávesnica, nadupaný hardvér a zaujímavá technológia, ktorá toto všetko ukryla do takmer bežného konferenčného stolíka. Surface – tak sa volá tento najnovší typ počítača, ktorý Microsoft v poslednej dobre predstavil. Video vám povie viac.

29. máj 2007

Top 25 blogov o blogovaní

Na DailyBlogTips vyšiel pred pár dňami článok, ktorý podľa istých parametrov dáva dokopy zoznam 25 najlepších blogov. Konkrétne blogov o blogovaní. Výsledné poradie je získané sumárom bodov, ktoré získali jednotlivé blogy podľa Google PageRanku, Alexa Ranku, počtu odoberateľov v Bloglines a Technorati Authority.

Odporúčam vám prejsť si tento zoznam a najlepšie niektoré blogy rovno hodiť do čítačky. Ak ich tam už máte lepšie pre vás. Ja osobne som mal v čítačke štyri blogy z prvej desiatky. Teraz som ten počet navýšil na takmer trojnásobok.

27. máj 2007

Ukáž aj ty svoje pero

Ešte pred pár dňami som horekoval, že nemám čím písať. Na to však alian pohotovo zareagoval a vyhlásil reťazovku doslovne o perách. Tak som si rýchlo musel nejaké pozháňať, aby som pred vami nevyzeral zle. Našťastie, mám čo sfotiť, fotky sú vlastne už hotové, len chvíločka kým dopíšem článok a kliknem publikovať.

(Po chvíli.) Hotovo, môžete čítať!

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.