3. november 2008

Google vyhľadávanie v obrázkoch predstavuje filter obsahu

Google vyhľadávanie predstavilo ďalšiu zaujímavú vlastnosť. Po prehľadávaní textu v skenovaných dokumentoch teraz prichádza ďalšie hrabanie sa v obrázkových súboroch – možnosť filtrovania podľa niekoľkých kategórií.

27. marec 2008

Osloboďte svoje dokumenty práve dnes

Dnešok vám na to dáva špeciálnu príležitosť, dnes je totiž historicky prvý Document Freedom Day – Deň slobodných dokumentov. Táto udalosť sa zameriava na propagovanie prítomnosti a dôležitosti otvorených formátov dokumentov.

Document Freedom Day Banner - 26th March

14. február 2008

Vyhľadávanie v Surf.sk a Tovar.sk priamo z Firefoxu

Keďže úpenlivo sledujem každý úspech podareného katalógu Surf.sk a projektov okolo neho rozhodol som sa podporiť ich rast. Vytvoril som konfiguračný súbor, ktorý integruje vyhľadávanie Surf.sk a novospusteného Tovar.sk do populárneho prehliadača Mozilla Firefox.

3. január 2008

Do nového roka

Hlási sa planéta Zem. Vítame vás v roku 2008. Pohodlne sa usaďte a nenechajte sa rušiť. Máme v pláne vinšovačky 2.0, rekapituláciu starého roka a výhľady do toho nového.

10. november 2007

Filosofovanie o cenách vo webdizajne

... student je schopen vytvořit web za 2.000 Kč, malá firma totéž za 8.000 Kč a velká za 30.000 Kč. Huh. Možná je to tím, že jsem v Brně.. možná je to nějakou umělou bublinou, kterou si okolo sebe buduju, ale nedokážu si představit skvělý web za 30k (pokud to není neziskový projekt, popř. projekt pro kamarády).

8. oktĂłber 2007

Koniec zárobkom z predaja odkazov?

Ak na svojej stránke ponúkate spätné odkazy na predaj ešte stále si tak môžete finančne prilepšiť no iba ak ste ochotný riskovať stratu PageRanku alebo dobrých pozicií vo vyhľadávačoch. Google pravdepodobne takýmto spôsobom začal penalizovať predaj odkazov. Viac v článku Official: Selling Paid Links Can Hurt Your PageRank Or Rankings On Google

via

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.