22. február 2006

Nezobrazuje sa mi výmenná textová reklama alebo zmeny v systéme textem.cz

Ako hovorí obsiahly nadpis a ako ste si možno aj sami všimli na miestach, kde ste predtým videli reklamu cez textem.cz, sa teraz nič nezobrazuje. Aspoň také niečo sa prihodilo mne a všimol som si to aj na ďalších weboch.
Snažil som sa prísť na to, kde je problém a nakoniec som vypátral, že problémom boli zmeny vykonané na textem.cz. Konkrétne sa zmenil kód pre vašu reklamnú pozíciu.

21. február 2006

Vyskúšal som Arch Linux

Asi pred týždňom som sa nejakým spôsobom dopracoval k distribúcii Arch Linux, vlastne ani neviem ako, ale kedže som už predtým o nej počul a zapáčila sa mi, stiahol som si obraz inštalačného CD a rozhodal sa, že to vyskúšam na jednom mojom malom disku.
Aby som vás nenaťahoval, prezradím, že teraz som už definitívne pod Archom a môj Slackware je minulosťou.

Keď chcete vidieť ako to asi vyzeralo a prebiehalo, nechať sa inšpirovať, alebo odradiť, čítajte ďalej. Súhrnne by sa to však dalo povedať aj ako: “Ak prežijete inštaláciu Arch Linuxu, odmena je istá.”

20. február 2006

Zimné galérie

Ospravedlňujem sa za niekoľko dňovú odmlku, ale potreboval som dokončiť skúškové a zotaviť sa z neho. Teraz som už v poriadku a užívam si svoj zaslúžený týždeň prázdnin ;-)

V rámci týchto prázdnin som pre vás dnes zverejnil tri galérie, všetky s motívom zimy. (Tú jednu, čo tam bola som zrušil a časť jej obsahu presunul do inej.)
Takže tu sú moje galérie:

  • Zimné radovánky – galéria zimných snehových výtvorov
  • Fínsko 2004 – výber z fotiek z mojej stáže vo Fínsku spred cca dvoch rokov
  • Zima a Vianoce – zimný čas v Košiciach a sviatky z pohľadu môjho mobilu

Nasýťte svoj zrak a zostaňte na dráte, možno už zajtra niečo vyprodukujem.

Príjemný deň prajem.

20. február 2006

Zimné radovánky

Počas posledných, snehom požehnaných dní u nás v Košiciach vyrástlo niekoľko naozaj pekných viac-či-menej amatérskych snehových výtvorov.
Nie je to ako na vlastné oči, ale za pohľad to vskutku stojí.

13. február 2006

Ako na numlock v Linuxe

Ak ste linuxový užívateľ určite viete, že jedným zo snov každého linuxového užívateľa je mať po štarte zapnutý numlock (písanie čísel na numerickej klávesnici a milo rozsvietenú diódku).
Tento problém samozrejme rieši KDE, ktoré vám ten numlock zapnúť vie. Málokto však vie ako, alebo čo sa vám postará o zapnutý numlock pri štarte aj mimo KDEčka.
Ja som jeden z tých šťastných, ktorým sa tento sen splnil a s radosťou vás zoznámim s mojimi novými kamarátmi – setleds a numlockx.

11. február 2006

Fínsko 2004

V rámci zimnej nostalgie som pre vás zostavil výber z fotiek, ktoré pamätajú moju stáž vo Fínsku.
Mimochodom, nemyslite si, že som tam bol v zime. Na tých fotkách je prelom marca a apríla ;-)

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.