21. aprĂ­l 2006

Už aj moji najbližší blogujú

Týmto príspevkom oznamujem príjemnú skutočnosť toho, že už aj web stránky mojich najbližších – web mojej priateľky (http://to-thee.faster.sk) a web môjho brata (http://pprof.net) – bežia na modernom publikačnom systéme. Dovoľte mi tak trochu vám tieto stránky predstaviť...

20. aprĂ­l 2006

Blogerské nebo

Mnohí sa pýtajú, či je možné, aby návštevnosť na vašom blogu stále stúpala, či bude mať autor stále priestor, chuť a silu písať, či budeme vládať, veď, čo ak raz bloger dôjde na hranice svojich možností?

16. aprĂ­l 2006

Som späť doma

Tak priatelia, dnes som sa šťastne vrátil domov. Aj keď nie až taký zrelaxovaný a oddýchnutý ako by som chcel, ale sťažovať sa nemôžem, bolo naozaj príjemne. Za to ovšem ďakujem aj tím, ktorí takúto príjemnú atmosféru tvorili.

A čo nového doma?

No, za tie tri dni (čo je naozaj krátky čas) evidujem niekoľko udalostí. Medzi tie pravidelné patrí napríklad 72 nových príspevkov v mojej čítačke (Liferea), temer 50 spamov, nejaký ten mail (nič dôležité, veď všetci isto oddychujú).

Spomedzi tých nepredvídaných patrí napríklad beta Google Calendar, o ktorom sa teraz na každom blogerskom rohu niečo píše. Službu som ešte nestihol poriadne preveriť, aj keď, obávam sa, že ju nakoniec nevyužijem, podobné veci u mňa nejako nefungujú. Maximálne kalendár v mobile našiel svoje využitie.
Druhá vec – Dero zverejnil výsledky svojho testu z teórie (X)HTML & CSS. Výborné je, že sa môžete sami skúsiť otestovať (na čo som sa aj ja tešil, ale teraz sa mi ešte nechce..neskôr skúsim).

Tak toľko, správy z domova. Stále prajem príjemné sviatky strávené s príjemnými ľuďmi príjemným spôsobom.

14. aprĂ­l 2006

Velkonočná pauza aj na faster.sk

Už vopred sa ospravedlňujem za nečinnosť počas posledných pár dní. Bol som dosť zaneprázdnený a tiež som sa chystal na malý, 4-dňový výlet, ešte kým sa dá. Pravdou je, že už teraz sa nachádzam na mieste môjho výletovania, zaslúženého to odpočinku.

Aj keď si pripadám ako workoholik, keď tu uprostred lona prírody, v turistickej oblasti Zochova chata, sedím za notebookom, pripojený cez EDGE a ťukám tento post, mám výhovorku – tento príspevok som chcel napísať už včera a oznámiť tým moju neprítomnosť vo svete Internetu, no nestihol som, tak píšem až teraz.

Takže toľko včerajšie správy, nie som tu, nebudem, vrátim sa v nedeľu a v pondelok, alebo utorok sa ozvem už aj s nejakým konkrétnym príspevkom.

Vďaka za pozornosť, teraz môžete ísť oddychovať aj vy.

Užite si voľno.

10. aprĂ­l 2006

Valcujem popredné priečky

Prosím, titulok tohto článku berte mierne s rezervou. Chcel som ale poukázať na moje prvé radostné úspechy.

Ešte pred pár dňami by som článok nazval “Prevalcoval som r*Blog, rútim sa na Gluchmana a ďalších”.

Teraz však môžem s trochou drzosti a dávkou úsmevu povedať, že valcujem popredné priečky. Vysoké miesta totiž boli zdolané.

7. aprĂ­l 2006

Vďaka za podporu

V takúto nočnú hodinu ma pochytil pocit vďačnosti. Vďačnosti vám, ľudom, ktorí sem chodíte a robíte tento môj lodný zápisník živým miestom. Mne robí obrovskú radosť každá jedna návšteva, každý jeden komentár či klik, keď vidím ako sa to tu hýbe a rastie.

Nelúčim sa. Len ďakujem.

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.