10. máj 2006

Songs of my heart - "Moje srdcovky"

Dnes som vďaka Tomášovmu príspevku postrehol, že zatiaľ, čo som sa ja učil na zápočtovky, po našej blogosfére sa začala šíriť ďalšia reťazovka.

Jej pôvodcom je tentokrát #MaYo a jej názov je Songs of my heart, ktorý som ja sám pre seba prebásnil ako Moje srdcovky.

Čo ma naozaj potešilo, je fakt, že reťazovka sa tentokrát dostala ku mne už priamo od pôvodcu. Čím ďalej tým lepšie. Pri ďalšej reťazovke sa mi stane, že štafetu dostanem ešte pred jej rozbehnutím ;-)

Tak teda moje srdcovky, alebo songs of my heart...

10. máj 2006

Ubuntu - Linux pre ľudí

Ak hľadáte seriózný článok o Linuxe pre začiatočníkov, prejdite na tento mnou zostavený prehľad základných pojmov a známejších Linuxových distribúcií.

Tento vyzeral ako celkom obyčajný akýkoľvek iný deň. Celkom náhodou som navštívil kamoša, práve na jeho narodeniny, a naviac to bol štvrtok, čo pre mňa znamenalo koniec týždňa. Teda príjemne stráveny čas.

4. máj 2006

Tak čo je s tou kontextovou reklamou?

Už pred časom som uvažoval nad tým, kde to viazne s kontextovými textovými reklamnými systémami na Slovensku.

Pravdou je, že napríklad v susednej ČR je takýchto systémov webmasterom k dispozícii hneď niekoľko. Ja sa teda pýtam, kde a prečo to viazne, keďže u nás nič takéto (vhodné aj pre menšie weby) nemáme.

3. máj 2006

Diskusia Linux vs. Windows na ShelleyTheRepublican.com

UPDATE: Dnes bol (možno ešte stále je) ShelleyTheRepublican.com nedostupný s takouto hláškou.

Friends

We are currently in the process of switching our hosting to Windows.

Please check back tomorrow.

God bless,
Shelley

Koniec hlásenia.

UPDATE 2: Áno, Shelley môže byť teraz šťastná. Presedlala na Windowsácky webhosting a jej serverom je teraz Windows XP Home Edition SP2.

Gratulujme jej spoločne.

Koniec hlásenia. Pokračuje článok:

Bol som upozornený na ďalší zaujímavý počin na ShelleyTheRepublican.com. Tentokrát je to článok a následná siahodlhá diskusia na tému Linux a Windows (v origináli Linux and Windows compared: The Facts).

1. máj 2006

Podľa plochy spoznáš človeka

Len na chvíľu som sa vzdialil od počítača a už sa zrodila a značne rozšírila ďalšia reťazovka. Jej názov by mal mať niečo s vašou pracovnou plochou (rozumej desktop).

U mňa je to v takej prvomájovej verzii pod názvom Podľa plochy spoznáš človeka. Pôvodcom tejto blogerskej zábavky je Scorpio a ku mne sa dostali štafetové kolíky dokonca dva a to od Michala Slančíka a mReXita.

Tu je teda moja plocha…

28. aprĂ­l 2006

Hriešny Linux - európska hrozba pre celý civilizovaný americký svet

UPDATE: Po tom, čo sa odkaz na tento článok zjavil na rootovi a nejakých ďalších fórach, musím urobiť isté vyhlásenia.

  • Shelley Goodman je žena. Ospravedlňujem sa, túto skutočnosť som kvôli neznámemu cudziemu krstnému menu prehliadol. Na pravú mieru ma uviedol jej profil.
  • To však nemení nič na tom, že autor článku, Tristan Shuddery, je muž.
  • A najdôležitejšie. Niektorí tvrdia, že celý ten blog je veľmi podareným a prepracovaným vtipom. Možno. Túto možnosť nevylučujem, no skôr sa mi zdá, že to celé vtip nie je. Ale to by bolo na zdĺhavú debatu postavenú na dohadoch.

Koniec oznamu. Ďakujem za pozornosť, pokračuje (resp. začína) môj pôvodný článok:

Na webe ShelleyTheRepublican.com – web s podtitulkom “FOR GOD, FREEDOM AND GEORGE W. BUSH – ONE NATION UNDER GOD : : U – S – A”, patriaci nejakého radikálnemu americkému republikánovi – bol zverejnený článok s titulkom Linux: A European threat to our computers.

Dovoľte mi teraz vás trochu uviesť do problematiky celého republikána Shelleyho a jeho kamaráta Tristana (, ktorý je autorom samotného článku) a tak trochu sa vyjadriť k tomu za vlasy pritiahnutému názoru.

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.