12. jĂşn 2006

"Takmer" robí rozdiel..

V tomto prípade platí, že vidieť je viac ako počuť, resp. čítať.

Viďte článok "Takmer" robí rozdiel!!!.

[via harvan.blog.sme.skmôj aj smateho spolužiak a kamoš]

12. jĂşn 2006

Čo je to RSS?

Povedal som si, že využijem možnosť, ktorú mám a pokúsim sa všetkým (tým, ktorí to nevedia) povedať čo to o RSS.

Tento článok teda nie je určený mojej zvyčajnej čitateľskej základni. Skôr dúfam, že keď niekto bude chcieť nájsť na webe niečo o RSS, nájde práve tento článok.

10. jĂşn 2006

Umrel Internet...

Vyzerá to tak, že nám umrel Internet. Asi zo včera na dnes, v noci. Už aj včera sa necítil dobre. Bol našim spoločníkom do voza aj do koča, našim verným priateľom. Vždy nás vedel podržať, keď sme niečo hľadali. Uctime si teraz pamiatku nášho milého otca, brata, krstného otca a priateľa minútkou ticha…

9. jĂşn 2006

Je rozumné vyradiť La Trine z RSS čítačky?

Ja si myslím, že nie, ale o to tu fakt neide. Možno ste postrehli včerajší článok na La Trine pod názvom "Je rozumné z RSS čtečky vyřadit La Trine?". Ak nie, určite tak urobte hneď teraz. A keď prebehnete očami ten krátky príspevok pustite sa do komentárov. Je tam okolo vyradzovania La Trine z RSS čítačky neskutočná paródia.

Zamerajte sa najmä na zalinkované obrázky, typu "Paroubek se omluvil za vyřazení La Trine ze čtečky" a mnohé veľmi dobré podobné.

Práve toto je jeden z dôvodov, prečo La Trine z RSS čítačky nevyradiť ;-)

7. jĂşn 2006

Môje železo aka hardvér

Fíha, takže sa to stáva pomaly pravidlom, že každý mesiac niekto vymyslí nejakú reťazovku. To aby som mal na to špeciálnu kategóriu a pravidelnú rubriku, kde len budem čakať, kto tú reťazovku vymyslí a o čom bude. Takže po štyroch veciach, nejakej násobilke, screenshote a hudbe sa tentokrát zameriame na naše železo.

Prapôvodcom je Milan Mazanovský a mojim predchodcom Tomáš Gluchman. Poďme to teda vybaliť...

6. jĂşn 2006

Web server na vašom mobile

Práve som sa dočítal, že Nokia naportovala na svoje telefóny na platforme Symbian známy web server Apache.

Samozrejmosťou sú mod_alias, mod_autoindex, mod_auth, mod_rewrite a iné. Čerešničkou na torte je mod_python pre dynamické stránky vďaka jazyku Python. Neskôr možno implementujú aj jazyk PHP.

Tuším sa mi páči kam tento svet technológií smeruje. (A zároveň ma to mierne desí, lebo ja okrem prijímania a posielania MMS správ nevyužívam ani GPRS.)

via: Nokia portovala Apache na mobilní telefony

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.