11. september 2006

Prázdniny a relax vs. škola a práca

Hneď na začiatok prezradím pointu:

<pointa>
Či prázdninujem, či pracujem, v poslednom čase je výsledkov rovnaký - na môj blog mi ostáva málo času.
</pointa>

Ja to však takto nenechám...
24. august 2006

A je po ňom!

Tak nám ho zrušili. Prepisujte knihy, presviedčajte deti, hlásajte pravdu – už máme (v našej slnečnej sústave) iba osem planét. Pluto je fuč. Nie že by ho ukradli, ale “Whoa, Pluto je mŕtvy!”1

1 “Whoa! Pluto’s dead,” said astronomer Mike Brown, of the California Institute of Technology in Pasadena, as he watched a Web cast of the vote. “There are finally, officially, eight planets in the solar system.”

http://news.nationalgeographic.com/news/2006/08/060824-pluto-planet.html

21. august 2006

Hurá, MS Office aj pre Linux!

Skutočne zvláštne veci sa to dnes šíria Internetom, ale – je to tak.

Podľa tejto správy z LinuxInsider.com a názoru niekoho dôležitého sa Microsoft pokúsi zastaviť napredovanie OpenOfficu od SUN vlastným portom kancelárskeho balíčku pre operačný systém Linux.

Samozrejme, ďalším predpokladom je, že to nepustia len tak – open sourcovo – ako je pri Linuxe zvykom. Spomínaným dátumom bolo “next couple of years”, t.j. “niekoľko najbližších rokov.

Môj názor: Keby rady používateľov Linuxu neboli také predpojaté voči MS a jeho produktom, tento gigant by mal reálnu šancu uchytiť sa vo svete kancelárskych balíčkov a vydobiť si monopol aj tu. Dôvodom by mohla byť napr. pomalosť OpenOfficu a nie až taká univerzálnosť či obľúbenosť ostatných.

Tak uvidíme, či/čo sa z toho niečo vykľuje.

17. august 2006

Objavil som nový reklamný systém

Reklamný systém pod originálnym názvom Reklama.GetWave.net (je to slovenský systém!) ponúka základné funkcie bežného výmenného reklamného systému obohatené o zopár zaujímavostí. Poďme sa mu spolu pozrieť na zúbky.

14. august 2006

Vírusová inflitrácia na stránkach SME

Štvrtok poobede som obrdžal telefonát od svojej priateľky, ktorá ma žiadala o technickú pomoc – pri browsovaní stránok SME.sk (kuk, ktorá stránka to bola) ju antivírusový systém NOD32 upozornil na inflitráciu, trójskeho koňa.

7. august 2006

Bla bla bla bla bla bla bla bla blaho

www.tyzden.sk

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.