11. oktĂłber 2006

Vraždiaci tvorcovia súborových systémov

Teda, nie sú to tak celkom vraždiaci, ani tvorcovia, skôr sa deje to, že autor populárneho linuxového súborového systému ReiserFSHans Reiser – bol zadržaný pre podozrenie z vraždy svojej nezvestnej manželky.

9. oktĂłber 2006

Tyčonga ešte raz

Približne 5. júna 2006 o 18:13 u mňa vyšiel, článok, ktorý kládol svetu otázku Čo je to tyčonga? a snažil sa zadefinovať toto neznáme slovo.

(Pre veľký úspech dávame reprízu…)

6. oktĂłber 2006

Každodenný vysokoškolský život

Alebo žeby nie…?

2. oktĂłber 2006

Kedy jednotné a kedy množné číslo?

Som priam šťastný, že sa po dlhom čase dostávam k spracovaniu jedného článku spomedzi mojich niekoľkých konceptov, ktoré boli jediné, čo som stihol v tento uponáhľaný čas.

Tentokrát to bude krátky postreh/zamyslenie na tému “Kedy jednotné a kedy množné číslo?”. A keďže nie som žiaden jazykovedec a toto tu nie je nejaký jazykovedný blog so zameraním na slovenský jazyk (existujú aj také?), zoberiem to z pohľadu optimalizácie pre vyhľadávače, copywritingu a celkovo tvorby stránok.

20. september 2006

Medzinárodný "hovorte ako pirát" deň, Linus Torvalds a nový kernel

Piráti sú dnes v móde a to zrejme aj vďaka ich jedinečnému spôsobu vyjadrovania sa. Čaru neodolal ani tatko Linuxu, Linus Torvalds a od dnes ho môžete volať kapitán.

15. september 2006

Záložky na Google Homepage

Tak nám (mne) Google zasa na ráno pripravil jedno prekvapenie. Keď som naštartoval svoju Google Homepage prívitali ma tam záložky (taby).

Samozrejme, že som vám to “skrínšotol”, keďže vidieť je niekedy viac ako stokrát počuť či čítať.

Volám sa Matúš Marcin a mám tento blog.